GUCCI’NİN YENİ YÜZÜ ARMİNE KİMDİR ?

,2qE8kRJsZkefxpZu3q3t8g

Milano Moda Haftası kapsamında Gucci’nin düzenlediği defilede podyuma çıkan Armine Harutyunyan, sıfır makyajla ve geleneksel modellik anlayışından meydan okuyan yüz hatlarıyla tüm modellerden daha fazla dikkat çekti. Birçok modelin hayallerini süsleyen Gucci defilesinde podyuma çıkan model aynı zamanda bir sanatçı ve grafik tasarımcı.

Kısa bir süre önce sona eren Milano Moda Haftası kapsamında Gucci’nin düzenlediği defilede genç bir model podyuma çıktı ve tüm dikkatleri üzerine çekti. 23 yaşındaki Armine Harutyunyan, defiledeki diğer tüm modelleri gölgede bıraktı. Yüzünde neredeyse sıfır makyaj olan genç modelin, özellikle yüz hatları geleneksel modellik anlayışından çok farklıydı.

Kusursuz olmayan güzelliğiyle podyuma çıkan ve büyük ilgi çeken Armine Harutyunyan, bu yıl Gucci firmasının tanıtım yüzü olarak görev yapacak.

Üstelik Gucci genç modelin fotoğraflarını kurumsal hesaplarından paylaşmaya devam ediyor. Firmanın bu kadar radikal bir karar alıp moda dünyasının yerleşik kalıplarına meydan okumasının altında, benzerine ‘sıfır beden’ modellere karşı ortaya çıkan ve giderek yayılan “bedensel pozitivizm” akımında rastlanan bir fikir var.Firma, ürünlerinin daha fazla akılda kalması için, kendisi de daha fazla dikkat çeken Armine Harutyunyan ile çalışmayı tercih etmiş. Ayrıca, güzellik konusunda geçerli olan ayrımcılığa da bir başkaldırı niteliğinde bu tercih.

BİMANŞET


7 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.