KIZILYÜREK’İN, OFİSİ DÜZENLENEN RESEPSİYONLA AÇILDI

niyazi-kızıl-yürekin-ofisi-açıldı-1-ero-(1)

Avrupa Parlamentosu  Üyesi Niyazi Kızılyürek’in, Kuzey Kıbrıs’ta faaliyet gösterecek ofisi düzenlenen resepsiyonla açıldı.

Avrupa Parlamentosu üyesi Niyazi Kızılyürek’in basına dağıttığı yazıda, parlamenterin, Kuzey’de açtığı ofis aracılığıyla Kıbrıs Türk ve Kıbrıs Rum toplumlarını birbirine ve Avrupa Birliği’ne yakınlaştırma misyonu taşıdığı kaydedildi.

Bir AP üyesinin ilk kez KKTC’de açtığı ofisin açılış resepsiyonuna, iki taraftan bazı siyasi parti yetkilileri, Avrupa’dan bazı misyon şefleri ve temsilcileri, AB yetkilileri ve iki bölgeden sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.

Resepsiyonda konuşan AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu yaptığı konuşmada,  böylesi bir kitlenin biraraya gelmesinden mutlu olduğunu belirterek, bunu sağlayanın Niyazi Kızılyürek olduğunu vurguladı.

1 yıl önce Kızılyürek’in seçim sürecinde Kıbrıslı Türk ve Rumların birlikte çalıştıklarını görünce, gelecek için umutlandığını dile getiren Kiprianu, Niyazi Kızılyürek’in sadece Kıbrıslı Türkleri değil tüm Kıbrıs’ı temsil ettiğini vurguladı.

Kiprianu, bu ofiste tüm Kıbrıs’ın faydası için birlikte çalışılacağına işaret ederek, her zaman çözüm için çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

Kısa süre önce gerçekleştirdikleri Brüksel ziyareti hakkında açıklamalarda bulunan Kiprianu, yaptıkları yararlı temaslara değinerek, orada çalışan Kıbrıslı Türk ve Rumların amacının ortak olduğunu hatırlattı.

Kızılyürek, bu yola ortak amaç barış için çıktıklarını belirterek, herkesin bildiği gibi bir dizi zorlukla karşılaştıklarını ve birlik içinde çalışarak bugünlere geldiklerini söyledi.

Kalıcı barışın tüm Kıbrıslıların elbirliğiyle kurulacak bir şey olduğuna işaret eden Kızılyürek, “Bu ofiste görevimizi yapmak için çalışacağız” dedi.

Kızılyürek, şu an olduğu yere gelmesine katkı sağlayan herkese teşekkür ederek, bu ofiste kendisiyle birlikte çalışacak Derya Beyatlı için de alkış istedi.

BİMANŞET


4 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.