LTB-EMAA YAZ KURSLARI’NIN SERGİSİ AÇILDI

emaa-(2)

Lefkoşa Türk Belediyesi  ve Akdeniz Avrupa Sanat Derneği  işbirliğinde düzenlenen yaz kursları sergisi dün akşam Başkent Sanat Merkezi’nde açıldı.

Kursiyerlere sertifikaların da verildiği törende LTB Orkestrası müzik dinletisi sundu.

LTB’den verilen bilgiye, LTB Başkanı Mehmet Harmancı, kurs eğitmeni Ozan Özgenler, EMAA Başkanı Gökçe Keçecioğlu birer konuşma yaptı.

HARMANCI’DAN “MARATONDAKİ BİRLİKTELİĞE ORTAK OLUN” ÇAĞRISI

LTB Başkanı Mehmet Harmancı, kursların önemli bir faaliyet noktasına geldiğine ve kayıtların başladığı andan itibaren kısa sürede dolduğuna işaret ederek, çocuklarla ve yetişkinlerle sanat adına birlikte olmasının önemine işaret etti.

Başkan Harmancı Başkent Sanat Merkezi’nin karşısında bulunan binanın çocuklar için kreş olarak hayat bulacağını, bunu sağlamak için 20 Ekim’de düzenlenecek Lefkoşa Turkcell ile Koşuyor Maratonu’nun tüm gelirini bu işe ayıracaklarını ifade ederek, tüm katılımcıları maratondaki birlikteliğe ortak olmaya çağırdı.

Kurs eğitmeni Ozan Özgenler, çocukları ve aileleri sanata gönül vermelerinden ötürü kutladı. EMAA Başkanı Gökçe Keçecioğlu, ailelerin çocuklarını sanata yönlendirmesinin çok önemli olduğuna işaret ederek, LTB Başkanı Mehmet Harmancı’ya teşekkürlerini sundu.

BİMANŞET


Leave a Reply

Your email address will not be published.