“MEHMETÇİK KIBRIS’A GİRMESEYDİ, AKINCI HANGİ DEVLETİN VATANDAŞI OLACAKTI ?”

İstanbul Millet Vekili Külünk

İstanbul Millet Vekili Külünk ”KKTC Cumhurbaşkanı AKINCI’nin Talihsiz Lafları sert tepkide bulundu.

”Bugün Barış Pınarı Harekatı’na karşı çıkanlara baktığımızda gördüğümüz tek resim terör destekçilerinin resmidir”
İstanbul Millet Vekili Metin yaptığı yazılı açıklamasında”KKTC Cumhurbaşkanı AKINCI. Keşke soyadı gibi gerçekten AKINCI bir ruh taşıyor olsaydı. Acaba Sayın Akıncı hangi ülkenin Cumhurbaşkanı? Hangi ülkenin ferdidir? 1974’te Mehmetçik Kıbrıs’a girmeseydi, bugün hangi devletin vatandaşı olacaktı? Rum çetelerin zulmü ve işkenceleri altında ezilen soydaşlarımızla bir kan bağı var mı? Veya Kıbrıs adasının 300 yıldan fazla Türk adası olduğu bilgisi ona geldi mi?
Türkiye, Türk milleti, Türk Devleti sayesinde bugün KKTC Cumhurbaşkanı olma sıfatını kazanan biri için dünyadaki en ağır gaflet, en büyük talihsizlik; Kıbrıs Barış Harekatı’ı için “barış değil kan aktı” demektir. Bu, devletine, devletinin asli unsurlarına ve milletine yabancılaşmış bir profildir. Bugün orada öyle bir makam varsa ve o makamda oturuyorsa bunu 1974’te Kıbrıs’a ayak basan kahraman Mehmetçiğe borçludur. Terörle mücadele için Barış Pınarı Harekatı’nı gerçekleştiren Türkiye Cumhuriyeti’ne borçludur.
Anavatanın sınır dışı terör operasyonuna, “akan kandır” diyerek açıkça karşı çıkmak cüretini kendinde gören bir zihniyetin KKTC’nin başında olması da büyük bir talihsizliktir. Hiçbir açıklama, hiçbir izah, bu gafletin üzerini örtemez. Bu şahsın o koltukta oturduğu her saniye, Kıbrıs Barış Harekatı şehitlerimizin, gazilerimizin kemikleri sızlayacaktır. Barış Pınarı harekatına “akan kandır” demek Mehmetçiğin mübarek kanı ile teröristin kanını bir tutmak değil de nedir? Bu savruk tavrın sahibi ne söylediğini biliyor mu? Sözlerinin nereye varacağını hesaplıyor mu?
Devlet geleneğinden bihaber, millet olgusunda kopmuş, Türk’lük emarelerini yitirmiş ve batı dili ile konuşan bu zihniyetin hedefinde Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve bu ittifakın destekçileri vardır. Bu çıkışı politik ve muhalif bir duruşun en çirkin, en haysiyetsiz ifadesidir. Bu, batının dilidir. Bu dil Türkçe değildir, bu zihniyet Türk değildir.
Bugün Barış Pınarı Harekatı’na karşı çıkanlara baktığımızda gördüğümüz tek resim terör destekçilerinin resmidir. Ve bu harekatın Devlet nezdinde “bir savaş olmadığı” “bir terör operasyonu” olduğu ifade edilmişken, yani Türkiye Cumhuriyeti resmen bunun bir terör operasyonu olduğunu kayıt altına almışken, nasıl olur da Yavru Vatan KKTC’nin Cumhurbaşkanı “akan kandır” diyerek operasyonun karşısında olduğunu deklare eder. Bunu ne gelenek ne de tarih kabul etmez. Samimi olarak destek vermek istemese bile bu şekilde bir ifade kullanamaması gerekirken ipin ucunu kaçırmıştır. Çünkü ifade ettiğimiz gibi; bu çıkışının referansı batı kökenli Türkiye düşmanlığı çerçevesinde Erdoğan düşmanlığıdır.
KKTC Cumhurbaşkanı kimlerle yan yana geldiğinin, kimlerle dil birliği yaptığının farkına varmalıdır. Zihniyetinin ne olduğu ne olacağı kimseyi ilgilendirmez ancak bulunduğu makam ve temsil ettiği devlet Türkiye Cumhuriyeti’nin ekonomik, siyasi ve askeri bir parçasıdır. Kime güvenip, hangi ülkelere sırtını dayayıp bu sözleri söylüyorsa da bilmeli ki Türkiye hiç kimsenin yolunu kesebileceği bir noktada değildir. Hesabını ona göre yapmalıdır.

BİMANŞET


2 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.