“HİÇBİR MAKAMI UBP’Yİ VE KKTC’Yİ SAVUNAMAYANLARA BIRAKAMAYIZ”

600600p22462EDNmainimg-ulusal-birlik-partisi-44ncü-yıl-1-ero-(8)

Ulusal Birlik Partisi 44’üncü yaşını dün akşam düzenlenen resepsiyonla kutladı.

Başbakan Ersin Tatar, eşi Sibel Tatar ve UBP Genel Sekreteri Ersan Saner, Lefkoşa’da, Elysium Park’ta düzenlenen resepsiyonda konukları kapıda karşıladı.

TC Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, hükümet ortağı, Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı Erhan Arıklı da resepsiyona katılarak, partinin yeni yaşını kutladı.

Meclis Başkan Vekili Zorlu Töre, UBP’nin Onursal Başkanı ve 3’ücü Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu,  eski ve yeni dönem bakan ve milletvekilleri, parti yetkilileri, kadın ve gençlik kolları ile UBP’lilerin katıldığı resepsiyonda, Genel Sekreter Saner, Onursal Başkan ve 3. Cumhurbaşkanı Eroğlu ile Başbakan Tatar konuşma yaptı.

Saner, Eroğlu ve Tatar, Türkiye Cumhuriyeti’nin Fırat’ın doğusuna başlattığı Barış Pınarı Harekatı’na destek belirtti, operasyonun başarılı olmasını temenni etti.

11 Ekim 1975’te kurulan UBP ile ilgili video gösterimlerinin de yapıldığı resepsiyonda, salona partinin 1976’dan bu güne kadarki seçimlerde kullandığı “UBP’ye oy ver”, “Hep daha iyiye”, “Tam yol ileri”, “Halka hizmet yolunda biriz” gibi sloganlar da asıldı.

Başbakan Ersin Tatar, UBP’nin memleketine inanan, Kıbrıs Türk halkının çıkarlarını savunan yürekli insanlardan oluştuğunu söyledi.

Varoluş mücadelesini birlik ve beraberliklerini koruyarak sürdürdüklerini belirten Tatar, “Katlanarak güçleniyoruz. Bizim bu memlekete vereceğimiz çok şeyler var. Halk bize güveniyor. Şimdi bir seçim olsa UBP belki de tek başına iktidar olur. Hiçbir makamı UBP’yi ve KKTC’yi savunamayanlara bırakamayız. Kıbrıs Türk halkının ve KKTC’nin yegane teminatı UBP’dir” dedi.

Her zaman seçime hazır bir anlayışla çalıştıklarını belirten, kimsenin kötülüğünü istemediklerini, içlerindeki aykırı sesleri kucakladıklarını söyleyen Tatar, “Bu anlayışla UBP’yi daha da güçlendireceğiz” şeklinde konuştu.

Türkiye Cumhuriyeti ile imzaladıkları ekonomik ve mali işbirliği protokolüne, ekonomik kalkınma için yaptıkları çalışmalara ve Türkiye Cumhuriyeti ile ilişkilere işaret eden Tatar, koalisyon ortağıyla bazı konularda farklı düşüncelere sahip olsalar da hizmetlerin uzlaşı içinde verildiğini vurguladı.

Başbakan Tatar, Türkiye’nin Kıbrıslı Türklerin Anavatanı ve garantörü olduğunu kaydederek, “Türkiye bizim için vazgeçilmezdir. KKTC de Türkiye için vazgeçilmezdir. Bu devleti, Doğu Akdeniz’de, bu bayrakların altında yaşatmak görevimizdir” şeklinde konuştu.

Kıbrıs konusuna da değinen, UBP’nin bu konudaki politikalarını hatırlatan Ersin Tatar, “Dik durduk. Devletimize sahip çıktık, çıkmaya da devam ediyoruz”  dedi.

BİMANŞET


One comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.