“KIRGINLIKLARI, DARGINLIKLARI SANDIĞA TAŞIMAYIN… BEN BUNU YAŞADIM”

ulusal-birlik-partisi-44ncü-yıl-1-ero-(6)

Ulusal Birlik Partisi  44’üncü yaşını dün akşam düzenlenen resepsiyonla kutladı.

UBP’nin Onursal Başkanı ve 3. Cumhurbaşkanı Eroğlu, KKTC’yi yaşatmanın, Kıbrıs Türk halkını kucaklamanın ve Türkiye ile ilişkileri en sıcak noktada tutmanın partilerinin en önemli görevi olduğunu söyledi.

Eroğlu, “Hiç kimse değişmez değildir ve makamlar gelip geçicidir. Bu ülkede iki şey kalıcıdır; biri KKTC, ikincisi de onu yaşatacak UBP ” şeklinde konuştu.

Eroğlu, yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili şunları söyledi:

“Sakın ola, ‘şu işim olmadı, bu işim olmadı, bu adam bu makama layık değil’ demeyin, partiye küsmeyin. Partimiz bugünlere sevgiyle geldi. Birbirinizi sevin. Kırgınlıkları, dargınlıkları sandığa taşımayın. Ben bunu yaşadım. Bugün Cumhurbaşkanlığı koltuğundan gitmesi için uğraştığınız kişi Cumhurbaşkanı oldu. Bu neden oldu? Hatalarımızdan… Bir kere daha bu hatayı yapıp devletini savunmayan, Anavatan ile ters düşen kişileri o koltuğa oturtmayın.”

“Seçim nedeniyle”, Türkiye’nin harekatına “dil uzatanlar” olabildiğini de kaydeden Eroğlu, belli makamlardaki kişilerin ağızlarından çıkacak kelimeleri ölçüp tartması gerektiğini söyledi.

Eroğlu, Kıbrıs konusunda da konuştu.  Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın Guterres Belgesi ile müzakere masasına oturmaya hazır olduğunu savunan Eroğlu, “Müzakerelere başlamak teslimiyetçi bir politika izlemektir. Bizi azınlık olarak görenlerle masaya oturulmaz. Rumların anlaşma niyetinde olmadığını bileceğiz. İki devletten vazgeçmeyeceğiz. Yol belirlendi.  Hükümet de ortaya bir politika koydu. Bu politikadan dönülmemesi gerek. Bu ülkenin geleceğinde UBP vardır. UBP’nin ayağı kazara kayarsa Güney’e mesaj veren siyasi partilerin ne yapacağını düşünün ” şeklinde konuştu.

BİMANŞET