“FUHUŞ PAZARLIĞI YAPARKEN YAKALANDILAR”

digeri_171019

Girne’de geçtiğimiz gün, “Fuhuşa teşvik” ve “Fuhuş yoluyla kazanç elde” etme suçlarından tutuklanan Ahmet Esen ile Durmuş Yıldırım dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Meseleyle ilgili bulguları aktaran tahkikat memuru Ömer Faruk Şengil, zanlıların Çatalköy’deki bir otelin park alanı içerisinde fuhuş pazarlığı yaparken yakalandıklarını belirtti.

Şengil, ihbar üzerine yapılan fuhuş operasyonunda yakalanan Rus uyruklu O.R.’nin polise verdiği ifadesinde, daha önce hakkında fuhuş suçu olan ve uyuşturucu suçundan hapis yatıp, ülkeden ihraç edilen Serkan Tosun ile Türkiye’de anlaştığını, arkadaşı V.C.’yla Ekim ayında adaya fuhuş için geldiklerini itiraf ettiğini aktardı.

O.R.’nin, V.C. ile fuhuştan elde ettikleri paranın yarısını Ahmet Esen aracılığıyla Serkan Tosun’a gönderdiklerini; adadaki fuhuş pazarlıklarını ise Ahmet Esen’in yaptığını itiraf ettiğini dile getiren Şengil, zanlıların da suçlarını kabul ettiklerini anlattı.

Zanlıların daha öncede fuhuşa teşvik suçuna karıştığını ifade eden Şengil, zanlıların uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

BİMANŞET


Leave a Reply

Your email address will not be published.