“YAŞLANMAKTAN KORKMAYIN, SİZ KARAR VERİN, BİZ UYGULAYALIM”

1ec8b0bc-b6cb-4528-8509-30dbc67bea12

Kıbrıs’ta bir ilki daha gerçekleştiren Pure Touch Anti-Aging Clinic Merkezinde yapılan 4D Lazer ile yüz gençleştirme işlemi ile ilgili Dr. Maya Koralp bilgiler verdi.

Dr. Maya Koralp “ Günümüzde kişiler onlarca estetik uygulama arasından kendileri için en uygun işlemi seçerken işlem süresi, işlem sonrası iyileşme yani iş ve sosyal hayata geri dönebilme süresi, etkisinin başlangıç ve sonlanma zamanı gibi birçok noktaya dikkat ediyorlar” dedi.
“Kısa sürede yapılan, sonrasında günlük hayata devam edilebilen, etkisi hemen başlayıp, giderek artan ve uzun süreler devam eden bir uygulama arıyorsanız 4D (4 boyutlu) cilt yenileme tam size göre “diyerek sözlerine devam eden Dr. Maya Koralp “Bu son teknoloji tedavi yöntemi, cilt yaşlanmasının leke, kızarıklık, parlaklık kaybı, elastikiyet kaybı ve sarkma gibi tüm belirtilerini yok etmeyi hedefliyor” dedi.

4D cilt gençleştirme uygulaması nasıl yapılıyor?
İki farklı lazer dalga boyunun (Er:Yag ve Nd:Yag), peş peşe 4 farklı modda (SmoothLifting, FRAC3, PIANO, Superificial peeling) kullanılmasıyla yapılan bu uygulamada, lazer atışları hem ağız içerisinden hem de deri yüzeyinden yapıldığını anlatan Dr. Maya Koralp, “Böylece 4D uygulaması cildin yüzeysel, orta, derin seviyeleri ve destek doku tabakası olmak üzere 4 farklı tabakada çalışarak, tam kat kollajen yenilenmesi, sıkılaşma, lifting ve volüm sağlıyor. Kısacası yaşlanmanın tüm etkilerini azaltarak harika bir antiaging etki yaratıyor. Üstelik cilde herhangi bir madde enjekte etmeden, tamamen cildin kendi dokusunu iyileştirerek sağlıyor bu etkiyi” dedi.

Peki nedir bu 4 Boyutluçalışma ?
Tek bir seans sırasında yapılan 4 farklı uygulamanın her birinin farklı bir hedefi olduğu, İlk adımda ağız içerisinden yapılan uygulama ile yanaklarda gerginlik, dudaklarda dolgunluk, dudak etrafı barkod çizgilerinde ve nazolabial oluklarda azalma sağlandığını belirtti. Aynı mod deri yüzeyinden uygulandığında gözeneklerde sıkılaşma, göz altı ve boyun gibi ince çizgilerin yoğun olduğu alanlarda belirgin düzelme sağlıyor. İkinci adımda cilt altında yenilenme başlatılıyor. Üçüncü adımın ismi PIANO modunda cildin derin tabakaları, cilt yüzeyinde hiçbir hasar oluşturulmadan ısıtılıyor, böylece cildin sıkılığını sağlayan kollajen lifleri uyarılarak yeniden yapılanma ve şekillenme sağlanıyor, bu da yanak, çene ve gıdı bölgesinde sıkılaşma etkisi yaratıyor. Son adım yüzeysel peeling basamağında ise cildin yüzeyindeki kahverengi lekelerin, renk düzensizliklerinin, izlerin giderilmesi için cilt yüzeyinde hafif soyma sağlanıyor.

Uygulama sonrasında ne kadar beklemeliyim?
İşlem bitiminde ciltte sadece güneşlenme sonrasında oluşan kızarıklığa benzer bir değişiklik izleniyor.
Bu da 24-48 saat içinde tamamen geçiyor. Ortalama 1 ay aralıklarla 3-5 seans tekrar edilebilen bu işlem, etkisini 1-2 yıl süreyle devam ettiriyor.

Son olarak DR. Maya Koralp “Yaşlanmaktan korkmayın, siz karar verin, biz uygulayalım” diyerek sözlerini tamamladı.

BİMANŞET


3 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.