“TATAR İLE ÖZERSAY’IN ADAY OLMASI HÜKÜMET İÇİN SORUN YARATMAZ…”

SADIK-GARDİYANOĞLU-1

UBP Lefkoşa İlçe Başkanı Gardiyanoğlu, Genç TV’de katıldığı ‘Bugüne Dair’ programında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Cumhurbaşkanlığı seçimine de değinen Gardiyanoğlu, ‘çatı aday’ fikrinin UBP için geçerli olmadığını belirtti.

UBP’nin KKTC’nin en büyük partisi olduğunu söyleyen Gardiyanoğlu, Cumhurbaşkanlığı seçimi için ‘çatı aday’ fikrini konuşan insanların UBP’nin yapısını ve ideolojisini bilmediğini savundu.

“TATAR İLE ÖZERSAY’IN AYNI ANDA ADAY OLMASI HÜKÜMET İÇİN SORUN YARATMAZ…”

“Çatı aday olması mümkün değildir” diyen Gardiyanoğlu,  “Özet olarak şunu söyleyeyim, Özersay’ın aday olması en doğal hakkıdır, Tatar’ın en doğal hakkıdır. İkisinin de aday olması herhangi bir sorun yaratmaz. Uyumlu bir koalisyon hükümeti var. İkinci tura kalırsa seçim, Özersay ya da Tatar birbirlerinin destekçisi olacaktır” ifadelerini kullandı.

“ÇATI ADAY SADECE UBP TABANININ KALBİNDE YER EDİNMİŞ BİRİ OLABİLİR”

Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili her ihtimalin konuşulduğunu aktaran Gardiyanoğlu, çatı adayın sadece UBP tabanının kalbinde önemli yer edinmiş biri olabileceğini söyleyerek konuyla ilgil sözlerini şu şekilde tamamladı:

“Biz bunları elbette kendi aramızda konuşuyoruz. Gün gelir de bahsedilen çatı adayı UBP tabanının kalbinde önemli yer edinmiş birisi olursa o zaman UBP Parti Meclisi en doğru kararı alacaktır.”

(KIBRIS POSTASI)

BİMANŞET


One comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.