“İKAMET TÜZÜĞÜNDE GEREKEN YAPILDI”

Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Erhan Arıklı’nın yazılı olarak yaptığı açıklamada bir süredir çeşitli tartışmalara neden olan İkamet ve Vize Tüzüğü ile ilgili büyük ölçüde değişiklikler yapıldığı belirtildi.Arıklı, “Diyalog yolu açıldığına göre başka genelgelerle diğer anomalilerin de giderilmesini arzuluyoruz. Bu sebeple gelinen nokta bizim açımızdan tatminkardır” diyerek Başbakan Tatar’a ve İçişleri Bakanı Baybars’a emeklerinden dolayı teşekkür etti.

Arıklı’nın yazılı açıklaması şu şekilde:

“Günlerden beri çeşitli tartışmalara neden olan İkamet ve Vize Tüzüğü başta Partimiz olmak üzere duyarlı Sivil Toplum Örgütlerinin de muhalefeti ile belli bir noktaya gelmiş, hazırlanan genelgelerle büyük ölçüde düzeltilmiştir.

En son 23 Ekim 2019 tarihli 5. Genelge ile isteklerimiz büyük ölçüde karşılanmış, endişelerimiz giderilmiştir. Elbette yapılması gereken birtakım düzenlemeler daha vardır. Diyalog yolu açıldığına göre başka genelgelerle diğer anomalilerin de giderilmesini arzuluyoruz. Bu sebeple gelinen nokta bizim açımızdan tatminkardır.

Bu noktaya gelinmesinde emeği geçen herkese özellikle Sayın Başbakan’a ve Sayın İçişleri Bakanına teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

BİMANŞET


3 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.