KKTC, 19. ULUSAL VASKÜLER VE ENDOVASKÜLER CERRAHİ KONGRESİ’NE EV SAHİPLİĞİ YAPTI

WhatsApp (2)
Girne Elexus Hotel’de düzenlenen kongrede Türkiye’nin yerli ve milli yeni tıbbi sağlık cihazları tanıtılarak yeni teknik bilgiler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Başkanlığını Prof. Dr. Mustafa Paç ile Prof. Dr. Kürşat Bozkurt’un yaptığı kongrede 19’uncu Ulusal Vasküler ve Endovasküler Cerrahi Kongresi ve 10’uncu Ulusal Fleboloji Kongresi, alanında uzman yerli ve yabancı cerrahların yeni teknolojik tedavi ve tıbbi cihazlarla ilgili sunumlarla devam etti. Türkiye Sağlık Federasyonu Başkanı ve RD Global Yönetim Kurulu Başkanı Raşit Dinç kongre ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Dinç ”19 ulusal vasküler ve endovasküler cerrahisi Kongresi 2 yılda bir gerçekleştiğini ve kongreye yerli ,yabancı katılımcı ile 1500 üzerinde katıldığını söyledi.
Dinç”Türkiye sağlık sisteminde kendi göbeğini kendi kesen bir ülke ürettiğimiz ürünleri artık kendi kongrelerimize izle Yabancı hekimleri anlatarak başlıyoruz. Türkiye artık yapay kas sistemini üreten bir ülke ,yapay damarları üreten bir ülke,Türkiye artık yaptığı ürünlerle yurtdışına ihracat yapan bir ülke olduğunu belirtti. “HEKİME ŞİDDET SAĞLIĞA ŞİDDETTİR” Dinç ”son zamanlarda hekime şiddet konusunda değinerek Hekime şiddet sağlığa şiddettir , toplumun ruhuna şiddet olduğunu ve Doktorlar her zaman başımızın üstündedir Bundan dolayı hekime şiddet Türk toplumuna yakışmıyor ,Türk toplumu her zaman hekimini doktorunu başının üzerinde taşır ve her zaman doktoruna sahip çıkar ve dualarla karşılar ve geldiğimiz noktada Türk hekimleri gerçek anlamda gecesini gündüzüne vererek her koşulda mücadele verdiğini söyledi.
“KKTC’YE TÜRKİYE’NİN YERLİ VE MİLLİ TIBBİ CİHAZLARI İLE DESTEK” Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetimiz bizim vatan toprağımızdır. Bu vatan toprağımızda da özellikle Türkiye’de üretilen yerli ve milli tıbbi cihazlarımızı Kıbrıs halkına en kısa zamanda bu kongre vesilesiyle özellikle Kalp Damar Cerrahisi kardiyoloji ve girişimsel radyoloji alanında ciddi anlamda ciddi teşviklerde bulunmayı hedeflediklerini belirtti . Dinç”Yurt dışından döviz ile ithal edilen tıbbi cihazlar çok pahalı olduğundan kaynaklı halka arzın ulaşımı ulaşılabilirliği zor olduğunu ve artık Türkiye’de üretilen yerli ve milli bir cihazlarımızı direkt olarak Kıbrıs Türk Lirası üzerinden teslim edeceğiz ve Kıbrıs halkının sağlığına ciddi anlamda bu kongre vesilesiyle ile destekte bulunmayı istiyoruz. Kıbrıs bizim Vatan toprağımız ,vatan parçamızdır”.diyerek sözlerini tamamladı.

BİMANŞET


10 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.