YDÜ ÖĞRENCİ YERLEŞTİRME VE BURS SIRALAMA SINAVI TARİHİ BELLİ OLDU

YAKINDOĞU

Yakın Doğu Üniversitesi 2020-2021 öğretim yılı “Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı”, 6 Haziran Cumartesi saat 09.00’da YDÜ kampüsünde tek oturum halinde gerçekleştirilecek.

YDÜ’den yapılan açıklamaya göre,  KKTC liselerinden mezun veya bu yıl mezun olacak KKTC vatandaşı öğrenciler, Öğrenci Yerleştirme ve Burs sıralama sınavında, YDÜ’de bulunan 20 fakülte, 3 yüksekokul ve 2 meslek yüksekokulunda bulunan 215 lisans ve ön lisans programını tercih etme ve yerleştirme hakkına sahip olacak. KKTC liselerinde 4 yıl eğitim gören TC vatandaşları da KKTC Burs ve Sıralama Sınavı’na girme hakkına sahip olacak.

SON BAŞVURU TARİHİ 31 MAYIS

Sınava katılacak öğrencilerin en geç 31 Mayıs tarihine kadar YDÜ İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Ofisine sınav kayıtlarını yaptırmaları gerekiyor. Sınava katılacak adaylar üç bölüm tercihi yapabilecekler.

Yerleştirme işlemi öğrencinin sınav sonucuna ve kontenjan sayısına bağlı olarak tercih yapılan bölümler arasında gerçekleştirilecek. Kolejlerden mezun olan veya olacak olan öğrenciler, Yakın Doğu Üniversitesi’nin tüm bölümlerine belirlenen kontenjanlar çerçevesinde GCE A’Level, GCE AS Level, IGCSE-GCSE  O’Level,  SAT, ACT, sınav sonuç belgeleri ile de kayıt hakkı elde edebilecek.

SINAV İÇİN GEREKLİ BELGELER

Sınav başvurusu için KKTC kimlik kartı fotokopisi, bir vesikalık resim ile Öğrenci İşleri Kayıt-Kabul Müdürlüğüne başvurmaları veya liselerde kurulacak kayıt stantlarına başvuruda bulunarak kayıt yaptırmaları gerektiği duyuruldu.

YDÜ Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı’na başvuracak adayların 2236464 numaralı (dahili:5367-5774-5408) telefondan veya www.neu.edu.tr web sitesinden detaylı bilgi alabilecekleri de kaydedildi.

BİMANŞET


8 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.