“APP STORE” REKOR KIRDI

App-Store-bağlanmıyor-hatası

Apple,App Store ile ilgili önemli bilgiler paylaştı. Yayınlanan açıklamada, belirli bir dönemde App Store üzerinden yapılan harcamaların rekor kırdığı bilgisi dikkat çekti. App Store istatistikleri ile de önemli bilgiler veren Apple rekor açıklamasıyla tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Yeni servisleri ile tarihe geçen bir yıl geçirdiği söyleyen şirket, 2020’de de bu rüzgarı devam ettirmek istiyor.

App Store, yeni yıla girerken rekor kırdı!

İlk olarak Apple’ın açıkladığı verilerin Noel Haftası ile Yılbaşı arasında geçen süreyi kapsadığını belirtelim. Bu dönemde App Store müşteri harcamaları 1.42 milyar dolara ulaştı. Bu harcama tutarı, 2008 yılından beri hayatımızda olan App Store için bir rekor.

App Store istatistikleri

Açıklanan verilerde yeni yılın ilk gününde yapılan harcama da açıklandı. Buna göre yeni yılın ilk gününde sadece 24 saat içerisinde tüm dünyada  386 milyon dolar tutarında harcama yapıldı ve bu rakam da Apple tarafından rekor olarak değerlendirildi.

Rakamların geneli baktığımızda şaşırtıcı seviyede yüksek tutarlar olduğunu görüyoruz. Bu rakamlar ile geçen yıl arasında fark da oldukça yüksek seviyede. Buna göre, geçen yıl Noel ile yılbaşı arasındaki harcama tutarında yüzde 16, yılın ilk günü harcaması arasında ise yüzde 20 fark var. Apple rekor rakamları gösteriyor ki, kullanıcıların sayısı ve kullanıcıların yaptığı harcamalar her yıl giderek daha da artıyor.

Apple başarılı yılın ardından Servisler açısından yeni bir döneme başlıyor. Apple Arcade, Apple TV Plus, Apple News Plus, Apple Card, App Store, Apple Music ve iCloud gibi hizmetler 2020’de de gelişimini sürdürecek.

Apple 2020’de orijinal dizi ve filmler, podcast’ler, müzikler, haberler, oyunlar, uygulamalar, ödeme olanakları ve yalnızca Apple’ın sunabileceği deneyimlerle yeni yaratıcılık, seçenek ve inovasyon seviyeleri sunarak hem müşterilerini memnun etmeye hem de geliştiriciler ve içerik üreticileriyle birlikte çalışmaya devam edecek.

Son olarak, App Store hayatımıza 2008 yılında girdi ve şu anda tam 155 ülkede ulaşılabilir durumda. Kullanıcılar için hayatın her alanını kolaylaştıracak uygulamalar, en iyi oyunlar ve en özel çözümleri sunan platform, dünyanın en büyük pazarı olarak anılıyor.

BİMANŞET


5 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.