MÜGE ANLI’YI BİLE ŞAŞIRTAN ŞEBEKE!

1200x627-muge-anlida-trajikomik-hikaye-milli-gelin-magdurlari-muge-anliya-cikip-paralarini-istediler-1578655578975 (1)

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında işlenen dolandırıcılık olayı herkesi şok etti. Müge Anlı canlı yayınına katılan İbrahim Karaman, Yasin Yıldızhan, Mustafa Yelboğa, Adem Ata ve Mahir Yıldızhan evlilik vaadiyle dolandırıldıklarını ileri sürerek yardım isterken aynı şekilde dolandırılan kişilerin sayısının giderek artması olay trajik bir durum aldı. İşte Müge Anlı canlı yayınında yaşananlar…

Hatay’da yaşayan Ekrem isimli arkadaşından bahseden Cengiz Bey, onun komşusu olduğunu ve sonuna kadar ona kefil olduğunu öne sürdü. Bunun üzerine İbrahim Karaman, babası ve annesiyle birlikte Hatay’a gitti. Aileye eşlik eden Cengiz Bey onları Ekrem isimli şahısla buluşturdu. Ekrem Bey, İbrahim Karaman’ı, dayısı ve annesiyle yaşayan Suriye uyruklu Esin isimli bir kadınla tanıştırdı. Karaman ailesi Esin için dayısına 15 bin lira, aracı Cengiz Beye 10 bin lira ve Esin’e de 10 bin lira değerinde takı taktılar. Karaman ailesi yanlarına gelinleri olacağını düşündükleri Esin’i de alarak Nevşehir’e geri döndüler. Esin 17 gün boyunca kaldığı ailenin yanına abisi ve yengesi olduğu iki kişiyi daha çağırdı. Onlarla birlikte bir gün daha evde kalan kadın ortadan kayboldu. Esin’in kaçış hikayesi ise şöyleydi. Ağabeyi ve yengesiyle birlikte merkeze inerek telefon almak istediğini söyledi. İbrahim Karaman da onlara eşlik etti. Aradan indiler. İbrahim Bey, arabasını park ettiğinde ise bir daha evlenmek istediği şahsı göremedi… Suriye uyruklu kadın, ağabeyi ve yengesi dediği kişilerle birlikte ortadan kaybolmuştu. Emniyet, çevredeki güvenlik kameralarını incelediğinde, Suriye uyruklu kadın ve yanındakilerin, bir araca binip, bulundukları yerden uzaklaştıklarını tespit etti. Ayrıca Suriye uyruklu kadının dayısı olduğunu söyleyen Mustafa isimli şahsın, emniyet kayıtlarında adı Mehmet olarak görülüyordu.
müge anlı MUSTAFA ile ilgili görsel sonucuEVLİLİK VAADİYLE DOLANDIRILAN YASİN YILDIZHAN
28 yaşındaki Yasin Yıldızhan, Nevşehir’de yaşıyor. Bir restoranda komilik yapıyor.
Yasin Yıldızhan’ın yaşadığı mağduriyetin hikayesi babası Mahir Yıldızhan’a evlenmek istediğini söylemesiyle başladı. Baba Mahir Bey de çevresinden Cengiz isimli şahsın bu konuda insanlara aracılık yaptığını öğrendi ve oğlunun evlenme isteğini Cengiz Bey ile paylaştı. Cengiz Bey, Yıldızhan ailesine Refa isimli genç kadının fotoğrafını gösterdi. Onay alınca, hemen para meselesini gündeme getirdi. Bu evlilik için 15 bin lira başlık parası gerektiğini söylerken kendisi için de 10 bin lira para istedi. Refa’nın ailesi Mersin’de yaşıyordu. Ama tanışma Hatay’da olacaktı… Yasin ve ailesi Hatay’a gittiler. Başlık parası Refa’nın teyzesine verildi. Genç kadının, İskenderun’da yaşayan Ayşe isimli akrabasına da 10 bin lira verildİ. Bu gelişmelerin ardından Yıldızhan ailesi, Ayşe’yle birlikte aynı gün içinde Nevşehir’e döndüler. Düğün hazırlıkları yapılıyordu. 15 Ocak günü resmi nikah kıyılacaktı. Ancak Refa, Yasin’e ablasının Nevşehir’e geleceğini söyledi. Yasin, evleneceği kadının ablasını otogarda karşılamaya gitti. Ayşe de o arada evden kaçtı.
müge anlı MUSTAFA ile ilgili görsel sonucuEVLİLİK VAADİYLE DOLANDIRILAN MUSTAFA YELBOĞA
İki çocuk babası 45 yaşındaki Mustafa Yelboğa, İstanbul Esenyurt’ta yaşıyor… Eşinden 15 yıl önce ayrılan Mustafa Bey’in çocukları anneleriyle kalıyorlar. Mustafa Yelboğa, taşımacılık işiyle uğraşıyor. Mustafa Yelboğa’nın yaşadığı talihsiz olay iki hafta öncesine dayanıyor. Mustafa Bey, köylüsü Cengiz Bey’e evlenmek istediğini söylüyor. Arkadaşı da kendisine evlenebileceği kadının Hatay’da yaşadığını ifade ediyor. O kadının adı Halve’ydi. Suriye uyrukluydu ve 32 yaşındaydı. Mustafa Bey ve arkadaşı Cengiz Bey ve arkadaşının eşi, tanımadığı bir erkek ve iki kadınla Hatay’da bir araya geldiler. Hep birlikte Suriye uyruklu Halve isimli kadının bulunduğu yere gittiler. Mustafa Bey, arkadaşı Cengiz Bey’in kendisinden ilk olarak 15 bin lira para aldığını söyledi. Gittikleri evde Halve isimli kadının yanı sıra kendisini Suriye uyruklu kadının halası olarak tanıtan bir şahıs ve Türkçe konuşan bir kadın vardı… Halve’nin halası olduğunu söyleyen kadına da on bin lira verdiğini söylüyor Mustafa Bey. Böylece Mustafa Bey, evlenmek istediği kadınla birlikte Nevşehir’de yaşayan kendi ablasının yanına gitti. Orada bir gece kaldılar. Ayrıca imam nikahı da kıyıldı. İstanbul’a döndüklerinde ise yapılan harcamaların önü kesilmiyordu. Bu seferde Mustafa Bey, evlenmek istediği kadına, 5 bin lira değerinde bir bilezik aldı. Ancak Halve Hanım’ın bir şartı daha vardı. Eğer Mustafa Bey kendisine 10 bin lira değerinde bir bilezik alırsa yanında kalacaktı yoksa geri dönecekti. Mustafa Bey, bu isteği karşılayacak maddi durumu olmadığı için geri çevirdi. Suriye uyruklu kadın, eşyalarını ve bileziğinin yanı sıra 200 lira da para alarak, Esenler Otogarında bekleyen babası ve kardeşinin yanına gideceğini söyledi ve evden ayrıldı. Oysaki Mustafa Bey’e öncesinde, kimsesiz olduğunu ifade etmişti. Neye uğradığını şaşıran Mustafa Bey’in aklına ilk olarak onu bu kadınla tanıştıran arkadaşı Cengiz Bey’i aramak geldi. Cengiz Bey, problemi çözeceğini söylemiş ama başarılı olamamıştı. Mustafa Bey, çareyi yeniden evlenmek istediği kadını aramakta buldu. Ancak Suriye uyruklu kadın çok netti. 10 bin liralık ziynet eşya alınmadığı takdirde asla geri dönmeyecekti.
Müge Anlı'da şok eden dolandırıcılık! Evlilik mağdurlarının sayısı artıyorMüge Anlı ile Tatlı Sert stüdyosunda, evlilik vaadiyle dolandırıldığını iddia eden konukların hedeflerindeki kişi olan Cengiz Bey ve Cengiz Bey’in kayınbiraderi Niyazi Acur da bulunuyordu. Niyazi Bey, Cengiz Bey’in geçmişte kendisini 12 bin lira tutarında dolandırdığını iddia ediyor. Ayrıca kendi kızı ile Cengiz Bey’in oğlunun evlendiğini söylerken, o dönem Cengiz Bey’in, 50 bin liralık bir senet hazırladığını iddialarına ekliyor.
9 Ocak Müge Anlı canlı yayınında çarpıcı bir gelişme yaşandı. Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü yayınımızı ihbar kabul etti. Ardından konuyla ilgili harekete geçti. Programa katılan kişilerin verdiği isimleri şüpheli olarak değerlendiren bir dolandırıcılık dosyası oluşturuldu. Bu kapsamda Nevşehir’de ikamet eden Cengiz Bey’in ifadesi alındı. Ardından dolandırıcılık dosyası soruşturulmak üzere Nevşehir Cumhuriyet Başsavcısına gönderildi. Müge Anlı ile Tatlı Sert yayını doğrultusunda açılan dosyanın yanı sıra Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü, resmi internet sayfasında Tatlı Sert programına yer verdi. Vatandaşların, bu tür konularla ilgili mağdur olmamaları konusunda uyarıldı. Mağdur olanların ise Polis Merkezlerine başvurmaları yönünde açıklama yapıldı.
Müge Anlı'da şok eden dolandırıcılık! Evlilik mağdurlarının sayısı artıyor
Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü’nün resmi internet adresindeki metin ise şu şekildeydi…
Şahısların dolandırılması olaylarıyla ilgili Emniyet Müdürlüğümüz Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği Ekiplerince;
İlimizde Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda bir şahsa 26 Aralık 2019 tarihinde adli işlem yapılmış… Diğer dört şahıs hakkında ise ikamet ettikleri yer itibariyle Adli işlem başlatılmıştır. Bu türde Dolandırıcılık olaylarının mağduru olmamak için vatandaşlarımızı daha dikkatli, duyarlı olmaya davet eder, mağdur olunması durumunda ise şikayet için zaman geçirmeden en yakın kolluk kuvvetine müracaat edilmesi gerektiğini bildiririz.

 

 

 

BİMANŞET


7 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.