YDÜ’DE KİŞİSEL RESİM SERGİSİ AÇILDI

ydü-sergİ-(12)

Kıbrıslı Türk resim sanatçısı Serkan İlseven ile Kazakistanlı resim sanatçısı Zeynelkhan Mikhamedzhan’ın Kıbrıs Modern Sanat Müzesi için hazırladıkları kişisel resim sergileri, 3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu tarafından açıldı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre,  açılışa, 3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, Eski Meclis Başkanı Hakkı Atun, Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat İ.Günsel, rektör yardımcıları enstitü müdürleri, dekanlar, öğretim elemanları, sanatçılar ve davetliler katıldı.

Açılışta sırasıyla, rektör yardımcısı Prof. Dr. Tamer Şanlıdağ, Kazakistanlı sanatçı Zeynelkhan Mikhamedzhan, Kıbrıslı Türk sanatçı Serkan İlseven ile 3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu birer konuşma yaptı.

Sanatçılara Fergâni ve Gümüş Anahtar Onur ödülü takdim edildi, büst açılışı gerçekleştirildi, sergi kurdeleleri kesildi.

3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu tarafından Kazakistanlı sanatçı Zeynelkhan Mikhamedzhan’a Gümüş Anahtar onur ödülü, Kıbrıslı Tük sanatçı Serkan İlseven’e ise, Alasya ödülleri kapsamında resim sanatçılarına verilen Fergâni ödülü takdim edildi.

Daha sonra yine sanatçı Serkan İlseven’in Kırgızistanlı Heykel Sanatçısı Talgat Duishebaev tarafından yapılan büstü, 3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, Kurucu Rektör Dr. Suat Günsel tarafından açıldı. Ardından sergi kurdeleleri kesildi.

Kıbrıslı Türk resim sanatçısı Serkan İlseven’in “Escape from Paphos” adlı sergisi ile Kazakistanlı resim sanatçısı Zeynelkhan Mikhamedzhan’a ait “Bozkırların ruhu“ adlı sergisi 27 Ocak tarihine kadar hafta içi 08.00-16.00 saatleri arasında Yakın Doğu Üniversitesi İrfan Günsel Kongre Merkezi sergi salonunda ziyaret edilebilecek.

BİMANŞET