“UBP DEMEK, HİZMET DEMEK”

başbakan-tatar-lefke-(2)

UBP’den yapılan açıklamaya göre, UBP Genel Başkanı, Başbakan Ersin Tatar, ülke genelinde başlatılan kitle toplantıları çerçevesinde dün gece Lefke’de vatandaşlar ve partililerle bir araya geldi. Lefke Atatürk Kültür Merkezi’nde yer alan toplantıya bazı bakanlar ve milletvekilleri de katıldı.
“UBP DEMEK, HİZMET DEMEK”
Başbakan Tatar yaptığı konuşmada, eski bir Osmanlı kasabası olan Lefke’nin sıkıntılarını iyi bildiklerini ve bunların giderilmesi yönünde çalışmalar başlattıklarını kaydederek, Balıkçı Barınağı, Doğancı- Lefke çift şerit yolu, mahkemeler ve ihtiyaç duyulan diğer daireler, CMC kirliliği, Cengiz Topel Hastanesinin geliştirilmesi gibi konularda yapılan çalışmalar bulunduğunu ifade etti.
Tatar, UBP’nin hizmet partisi olduğunu belirterek çalışmalarını anlattı ve şunları kaydetti:
“ Hükümete geldiğimizde üniversitelerimize gelen öğrenci sayısının çok düşeceğinden söz ediliyordu, çok şükür önceki seneyi geçtik. UBP’nin kurduğu üniversiteler her geçen gün büyüyor. 2009’da hükümete geldiğimizde Lefke Avrupa Üniversitesi’nin öğrenci sayısı 2 bin idi şimdi 13 bin oldu. İşte UBP’nin vizyonu budur. Gelişmedir, ilerlemedir”


“KKTC’NİN ÖNEMİ ARTTI”
UBP’nin Cumhurbaşkanı adayı olmanın kendisi için büyük bir gurur olduğuna işaret eden Tatar, bu görevi layıkıyla yerine getirmeye hazır olduğunu söyledi.
Tatar, Doğu Akdeniz’de hidrokarbon kaynakları nedeniyle yaşanan gelişmelerin, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Devlet olarak yaşamını sürdürmesinin önemini daha da artırdığına dikkati çekti.
Başbakan Tatar “Bu yeni durumu anlamayanlar, riskleri ve avantajları doğru değerlendiremeyenler var. İşte bu nedenle Cumhurbaşkanlığı’nda UBP’nin vizyonunu sergileyecek biri lazım. O da halkımızın takdiri ile 26 Nisan’da olacaktır” dedi.
UBP’nin hayati bir mesele olan Kıbrıs sorununa bakış açısının net olduğuna işaret eden Başbakan Tatar, yan yana yaşayan egemen eşitlik temelinde iki devlet ve anavatan Türkiye’nin garantisinden ödün verilmeyen bir anlaşmadan yana olduklarını ifade etti.

BİMANŞET


9 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.