AYNADA KENDİNİ GÖREN HIRSIZ PANİKLE KAÇTI

soygun-icin-girdigi-poligonda-aynada-kendisini-12948022_8450_o

Soygun için girdiği atış poligonunda, aynada kendisini gören hırsız 6 saniyede olay yerini terk etti. Olay anı kameralara yansıdı.

9 Şubat Pazar günü Antalya’nın Muratpaşa ilçesi Rauf Denktaş Bulvarı üzerinde bulunan Antalya Atış Poligonu’nda meydana gelen olayda, hırsızlık için saat 08.30 sıralarında atış poligonuna gelen 2 kişiden 1’i gözcülük yaparken diğeri iş yerinin yan camını kırıp içeri girdi. Lobiye doğru ilerlediği sırada aynada kendisini görünce ürken, ardından başında miğfer bulunan maket askerle karşılaşınca panikleyen şüpheli, hızla kaçtı.

Poligonu terk eden şüphelinin kaçma anı, çeşitli açılardan güvenlik kameralarına yansıdı. Antalya Atış Poligonu kurucusu Alper Uçar, hırsızlık girişiminden kapalı devre alarmın devreye girmesiyle haberdar olduğunu ve 5 dakika içinde iş yerine geldiğini söyledi.

“İÇERİDE YAKLAŞIK 6 SANİYE KALABİLİYOR”

Alper Uçar, “Bizim binamızın yan tarafındaki pencereden hırsızlık girişimi olmuş. Atış poligonu olması nedeniyle olağanüstü güvenlik önlemlerimiz var. Üstelik iş yerimizin her noktasında güvenlik kameraları ve alarm bulunuyor. Bir hırsızlık girişiminde aynı anda polise, bize ve alarm şirketine sinyal ulaşıyor. Bu trajikomik olayda hırsız arkadaş camı kırıp içeri giriyor. İçeride yaklaşık 6 saniye kalabiliyor. Bütün alarmlar çalıyor. Maketin yanına kadar geliyor. Burada maketi ve aynada kendi yansımasını gördükten sonra hızla kaçıyor. Biz geldiğimizde kameradan bunları izleyince üzüldük ama bir yandan da trajikomik bir durum. Güvenlik önlemlerinin çok yüksek olduğu bir yere gelip bunları yapabilmesine şaşırdık” diye konuştu.

BİMANŞET