ESED REJİMİNİN İDLİB’DEKİ SALDIRILARINDA 17 SİVİL HAYATINI KAYBETTİ

850850p22495EDNmainimg-thumbs_b_c_d99b6a6d50e1a0020f72d55aa7fb50ac

Beşşar Esed rejimi ordusunun İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi’ndeki yerleşimlere düzenlediği kara ve hava saldırılarında 17 sivil hayatını kaybetti.

Esed rejimi, İdlib kent merkezine, Binneş, Kefrenbil ve Eriha ilçelerine, Marrıtmısrın beldesine, Hazarin, Has ve Şinan köylerine hava ve kara saldırısı düzenledi.

Sivil Savunma (Beyaz Baretliler) kaynaklarından alınan bilgiye göre, Esed rejiminin İdlib kent merkezindeki kara saldırısında 2’si öğretmen 1’i öğrenci toplam 6, akşam saatlerindeki hava saldırılarında Binneş ilçesinde 1 ve Marrıtmısrın beldesinde 10 olmak üzere toplam 17 sivil hayatını kaybetti.

Sivil Savunma ekiplerinin, olay yerinde arama-kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmaları sürürken, ölü sayısının yükselmesinden endişe duyuluyor.

İdlib’deki AA ekiplerinin görüntülediği okullardan birinin avlusunda yerdeki kan izleri ve karadan karaya atılan misket bombasının patladıktan sonra betona saplanan kapsülü dikkati çekmişti.

Askeri muhaliflere ait uçak gözlemevine göre, Rus savaş uçakları da gün içinde İdlib kent merkezini bombaladı. Esed rejimi ve Rusya’nın söz konusu saldırılarında toplam 12 sivil yaralandı.

BİMANŞET