“SİZDEN SONRA GELECEKLERİN DE TAKİP EDEBİLECEĞİ PROJELERİ GELİŞTİRMEK ÖNEMLİ”

İçİşlerİ-bakanligi-sosyal-konut-projesİ-lansmani-1-ero-(7)

İçişleri Bakanlığı Sosyal Konut Projeleri bugün “Sıcak Bir Yuva, Çağdaş Bir Yaşam” sloganıyla Lefkoşa Golden Tulip Otel’de basına tanıtıldı.

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, İçişleri Bakanlığı ve projeye katkı koyan herkesi tebrik ederek konuşmasına başladı.

Ülkede geçmişte kırsal kesim arsası dağıtma konusunda yaşanan bazı sıkıntıların, adaletsizlik duygusunu körüklediğini söyleyen Özersay, altyapısı olmayan arsaların da dağıtıldığını belirtti.

Bu noktada kent ile kırsaldaki gençler arasında ayrım yaşandığını, kırsalda yaşamayanların da dağıtım yapılan bazı bölgelerden arsa aldığını söyleyen Özersay, daha adil, daha planlı, şu anda yapılan şekilde bir adıma ihtiyaç olduğunu kaydetti.

Öte yandan geçen sürede kırsal kesim arsalarının bazı gençlerin ihtiyaçlarına cevap verdiğine de işaret eden Özersay, geçmişte yapılan sosyal konut projelerinin de bir misyon yerine getirdiğini, bunların olumlu olduğunu belirtti.

Daha planlı bir gelecek için kısa vadeli değil, orta ve uzun vadede hayata geçecek projelerin gerekliliğine vurgu yapan Özersay, “Sizden sonra geleceklerin de takip edebileceği projeleri geliştirmek önemli” dedi.

Gençlerin konut ihtiyacına eğilmenin bir vizyon meselesi olduğunu dile getiren Özersay, bakanlığa bu vizyondan ötürü teşekkür etti.

BİMANŞET


7 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.