CANNES FİLM FESTİVALİ SANAL ORTAMDA GERÇEKLEŞECEK

CANNES

Corona virüs eğlence ve sanat dünyasındaki tüm planları hatta dengeleri değiştirdi. Çekim ve vizyon tarihini değiştiren yapımlara her geçen gün bir yenisi eklenirken gözler 12-23 Mayıs tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan 73. Cannes Film Festivali’ne çevrildi. Sinema dünyası, en önemli film etkinliği Cannes’ın iptal haberini bekliyor.

Ancak 73. Cannes Film Festivali’nin iptal edilme ihtimali sinema sektörü için ciddi sorunları beraberinde getiriyor. Seçkisiyle dünyanın sinema gündemini belirleyen Cannes, dev film marketiyle sinemanın sonraki yıllarının planlanması için de büyük önem taşıyor.

Deadline’ın haberine göre sektörün önde gelen bağımsız film şirketleri ve yetenek ajansları, Cannes Film Market’in iptal edilmesi halinde bu yıl onun yerini alacak bir sanal market kurmak için çalışmalara başlamış durumda.

Birkaç hafta önce başlayan planlamada, bitmiş projelerin gösterimi, video konferanslar, birebir pazarlıklar ve online sinemacı sunumları yer alıyor.

Projeyle ilgili konuşan isminin açıklanmasını istemeyen bir yetkili; CAA, UTA, Endeavor Content, ICM Partners, FilmNation, Lionsgate, Mad River, Miramax, Mister Smith, Protagonist, StudioCanal ve Wild Bunch gibi büyük firmaların başlattığı çalışmanın bir seçkinler kulübü olmadığını söyledi.

BİMANŞET


Leave a Reply

Your email address will not be published.