“ARTIK YETER! SEÇİM YAPMAKTAN VAZGEÇELİM”

OLGUN AMCAOĞLU

Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu, BRT ekranlarında yayınlanan ‘14. Saat’ programına konuk olarak gündemi değerlendirdi.

Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) Olağanüstü Kurultay’ının toplanması adına açıklamalarda bulunan Amcaoğlu, “Kurultay için acele edildi çünkü ülkenin geleceğini neden öteleyelim?” diyerek, 45 günlük sürelerini 10 güne çektiklerini aktardı.

Amcaoğlu, hükümetin hemen kurulması gerektiği noktasına değinerek görüşülmesi gereken bir ‘bütçe’ olduğunu ve UBP Olağanüstü Kurultay’ını gündeme taşınması yerine ülkenin daha büyük sıkıntılar içerisinde olmasına dikkat çekerek “Gündem, bütçe olmalı UBP’nin Genel Başkan seçimi değil…” dedi.

“BİLGİSİNE GÜVENEN HER PARTİLİ ADAY OLABİLİR”

UBP Genel Başkan seçimi hakkında da konuşan Amcaoğlu, resmi olarak şu anda 2 aday olduğunu belirterek kendine ve bilgisine güvenen her partilinin aday olmasının doğal olduğunu söyledi.

Genel Başkan adaylarının bu kadar fazla olacağını öngörmediğini aktaran Bakan Amcaoğlu, “UBP Genel Başkanı olan günün birinde Başbakan olacaktır. Zor bir makamdır, irade gerekir” dedi.

Cumhurbaşkanlığı seçiminden önce vatandaşa ödemeler yapılmasını eleştirenlere cevap veren Amcaoğlu, seçimlere yönelik olmadığını, ödenmesi gereken ödemeleri yaptıklarının altını çizdi.

“Seçimler, benim görevimi yapmamı engelleyemez veya şekillendiremez” diyen Maliye Bakanı Amcaoğlu, görevini yaptığını vurguladı.

“ÜLKENİN GELECEĞİ İÇİN ALTERNATİFLER KONUŞULMALI”

Erken seçimin ülke ekonomisine büyük zararlar vereceğini ve refahı için uygun olmadığını belirten Amcaoğlu, 41 yıldır 41 tane hükümet değiştirildiğini artık istikrarlı ve iradeleri bir hükümet kurulmasına dikkat çekti.

Amacaoğlu, “Artık yeter! Seçim yapmaktan vazgeçelim! Ülkenin geleceği için alternatifleri tartışalım” ifadelerini kullandı.

(KIBRIS POSTASI)

 

BİMANŞET


Leave a Reply

Your email address will not be published.