SENİN: “UBP DOSYASI KAPANDI”

YENAL SENİN

Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Yenal Senin, sosyal medya ve bazı yayın organlarında, UBP-HP’nin yeniden koalisyon için masaya oturduğuna dair bir kirliliği olduğunu söyledi.

TV2020’de Reşat Akar’ın sunduğu programa telefonla katılan Senin, UBP ile yeniden herhangi bir görüşme veya istişarede bulunmadıklarını söylerek, “Hala daha dedikodular sürüyor. Ancak bizim pozisyonumuz nettir” diye konuştu.

“UBP DOSYASI KAPANDI”

UBP ile temel prensiplerde anlaşamadıklarını anımsatan Senin, “Biz bu bağlamda görüşmeleri sonlandırmıştık. Gün içinde ‘UBP-HP ile anlaştı’ şeklinde çıkan haberler doğru değildir. Böyle bir anlaşma yoktur” dedi.

Dedikodulara kulak asılmaması gerektiğini kaydeden Senin, “Tarafımızca açıklanmayan haberlere itibar edilmesin” diye konuştu.

“SANER HÜKÜMETİ KURAMIYORSA GÖREVİ İADE ETSİN”

UBP dosyasını kapattıklarını dile getiren Senin, Ersan Saner’in hükümeti kuramıyorsa görevi iade etmesi gerektiğini kaydetti.

Saner’in görevi iade etmesi ve Tufan Erhürman’a görevin verilmesi durumunda ise Senin, “Tabii ki CTP ile de toplantı yaparız” ifadelerini kullandı.

 

BİMANŞET


Leave a Reply

Your email address will not be published.