“HAFTA SONU ÜLKENİN GELDİĞİ NOKTAYI GÖRDÜK”

ÖZERSAY 3

Yeniden Halkın Partisi Genel Başkanı olan Kudret Özersay, gelecek için ‘umutluyum’ ifadelerini kullandı.

Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Kudret Özersay, Kıbrıs Postası TV’de Gökhan Altıner’in hazırlayıp sunduğu ‘Sabah Postası’ programına konuk oldu.

Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi ve Bakanlar Kurulunu peşi sıra yaptığı açıklamaların ardından yaşanan karmaşaya değinen Özersay, ülkenin gelmiş olduğu noktanın görüldüğü ifade ederek, “Eğer halk bu durumda memnunsa bir şey diyemem elbette ama biz hoşnut değiliz” dedi.

“Bu memleketi ben kurtardım” ifadelerini kullanarak her fırsatta kendisinin günah keçisi ilan edildiğini söyleyen Kudret Özersay, kendisinin ve partisinin ülkede olumsuz yaşanan her durumda hedef gösterildiğini belirtti.

Cumhuriyet Meclisinde haftalardır Başkanlık Divanı seçiminin yapılamamasını hükümetin güven sorununa bağlayan HP Genel Başkanı Kudret Özersay, Meclisin her toplantıda nisap sorunuyla karşı karşıya olduğunu belirtti.

“Biz bölge toplantılarımızda da her zaman belirttiğimiz gibi her zaman seçime hazırız” diyen Özersay, böyle bir süreçte halkın seçime hazır olmadığının altını çizerek sokaktaki insanın geçim derdiyle boğuştuğunu söyledi.

 

 

BİMANŞET