“YEREL VAKALARDAKİ ARTIŞ GİRNE KAYNAKLI”

GİRNE

Sağlık Bakanı Ali Pilli, Girne bölgesinde artış gösteren yerel vakalarla ilgili bir çalışma yaptıklarını, bunu hükümete ileteceklerini ve bugün öğleden sonra konuyla ilgili açıklamalarda bulunacaklarını söyledi. Pilli ayrıca, Girne bölgesindeki test sayılarının artırıldığını da açıkladı.

Lapta ve Alsancak bölgelerindeki yerel vakalardaki artışa da değinen Pilli, “Son günlerde yerel vakalarda bir artış var. Bu vakalar, Girne bölgesinden kaynaklanıyor. Ne kadar hareket varsa, orada Kovid-19 daha fazla olur. Çünkü insanlar hareket ettikçe virüsü bir yerden bir yere taşıyorlar” dedi.

Pilli, Sağlık Bakanlığı’nın bu konuda tedbir almak için çalışma başlattığını ve hükümetle Girne bölgesindeki yerel vakalardaki artış konusunu bugün görüşeceğini söyledi.

Pilli, “Girne bölgesindeki bulaşın aşağı çekilmesi konusunda bir toplantı yapacağız. Biz Sağlık Bakanlığı olarak çalışmalarımızı yaptık ve bunu da hükümete bugün ileteceğiz. Tabii bu kararlar çok boyutludur. Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi kararları alınca bana iletiyor ve ben bunları hükümetle paylaşıyorum. Kararların ekonomik yönünü de düşünmek lazım, her şekilde tartışmak lazım. Hükümet ve Sağlık Bakanlığı bu konuda değerlendirmelerde bulunacak” dedi.

“GİRNE BÖLGESİNDE TEST SAYILARI ARTIRILDI”

Sağlık Bakanı Pilli, Girne ile ilgili bölgesel kapatmaya gidilip gidilmeyeceğine ilişkin soruyu yanıtında, bu konuda bir yorum yapmak istemediğini söyledi.

Pilli, “Alsancak ve Girne bölgesinde bugün testler artırtıldı. Belli bölgelerde testler yapılıyor” dedi.

BİMANŞET


Leave a Reply

Your email address will not be published.