PİLLİ: “BU SAVAŞI KAZANACAĞIZ”

PİLLİ

Sağlık Bakanı Ali Pilli, mecliste yaptığı konuşmada çok çalıştıklarını ve bu kadar eleştiriyi hak etmediklerini, bu kadar eleştirinin “yazık ve günah” olduğunu ifade ederek, bu kadar eleştiriyi hak etseydiler ne kendisinin ne de müdürlerinin o koltukta oturuyor olacağını kaydetti.

Bu güne kadar neler çektiklerini kendilerinin bildiğini ifade eden Pilli, salgın döneminde hastanede yaptıkları çalışmaları anlattı, sıfır yatak kapasitesinden 200 civarı yatak kapasitesine ulaştıklarını, sağlıkçı sayısını, doktor sayısını, cihaz, altyapı, ilaç kapasitesini artırdıklarını bildirdi.

Özellikle Covid-19 tedavisinde kullanılan ilaçları ve malzemeleri ne zorluklar içinde getirdiklerini kendilerinin bildiğini ifade eden Bakan Pilli, sağlık alanında çok şeyi başardıklarını, başarı geldiği zaman da Ali Pilli olarak hiçbir zaman bunu kendisine mal etmediğini, bütünsel başarı olarak baktığını kaydetti. Pilli “Yine de bir başarısızlık olursa sorumlusu benim ama olmayacak, çalışacağız ve halkımızın sağlığını koruyacağız, yeter ki halkım tedbirlere kurallara uysun” diye konuştu.

Pilli, işletmelerin de önlemlere gereken önemi vermesi gerektiğini, vakaların, temaslıların saklanmaması gerektiğini, başarının hep birlikte sağlanacağını, bu savaşı kazanacakalarını, kararlarda belki bazı gecikmeler yaşandığını ancak birlikte başaracaklarını söyledi.

Salgından dolayı halkın da sağlık çalışanlarının da yetkililerin de yorulmuş veya usanmış olabileceğini, ancak salgının tüm dünyayı etkilediğini, kapanmaların her yerde olduğunu ifade eden Pilli, “Biz her zaman bu dönemde işimizin başında olduk, 24 saat çalıştık, ne tatil ne piknik yaptık” dedi.

BİMANŞET