“SİYASİ ÜSLUP DEĞİŞMELİ”

thumbs_b_c_a4b6f66b69d41e328006c6cd77ce5038

Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Tufan Erhürman BRT’de yayınlanan Basın Odası Programı’na konuk oldu. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erhürman, CTP-HP-TDP-DP 4’lü koalisyon hükümetinin bozulmasının ardından ne hissetiniz üzerine “Ben rahat değilim, daha yapılacak çok iş var” yanıtını verdi.
Erhürman şöyle devam etti:
Rahat değilim daha yapılacak çok iş var. Son dönemde biz mali konularda ciddi toplantılar yaptık. Bu toplantılar sonucunda ciddi karlar alama noktasına geldik bunları uygulayabilseydik ülkenin kendi kendine yetebilecek bir ekonomiyi oluşturabilecekti.
TC’den para gelmesin değil. Mevcut yapıyı iyi duruma getirmek istiyorduk. TC’den gelen parayı cari harcamalara değil yatırıma gidecekti. Ekonomik olarak adım atabilecektik. Bunların yarım kalmış olması nedeniyle rahat değilim. Ben öfkelenmedim. KKTC’de bir siyasi üslup olmalı. Kamuoyu süreci yakından izledi. Kendi kanaatini oluşturdu. Öfke, kızgınlık ve kırgınlığım yok. Bu meseleyi çok konuşmak beni rahatsız ediyor. Önümüze bakmamız gerek. Yapılması gereken çok iş var.

BİMANŞET


Leave a Reply

Your email address will not be published.