İNŞAAT MÜTEAHHİTLERİ BİRLİĞİ’NDEN EMİRNAME YORUMU

10001000p22462EDNmainGÜRCAFER

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı Cafer Gürcafer, Mağusa, İskele ve Yeniboğaziçi bölgeleri için yürütülen imar planı çalışmalarının, kavga çıkarmayı meziyet sayan bazı kesimlerin davranışları nedeniyle havaya uçtuğunu açıkladı.

Açıklama şöyle:

“Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği olarak, her zaman ülkenin planlı gelişmesi gerektiği savunduk ve imar planı çalışmalarına maddi ve manevi destek verdik.

Tüm bilgi ve birikimimizi ortaya koyarak katkı koyduğumuz imar planı hazırlık süreçlerinde ilgili tüm kesimlerle yapıcı diyaloglar kurarak tüm topluma örnek olması gereken bir duruş segiledik. Bu duruşumuzla herkese, birlikte hareket etmenin toplumun ve ülkenin  kazanımı ile sonuçlanacağını göstermek istedik.

Mağusa, İskele ve Yeniboğaziçi bölgeleri için yürütülen çalışmalarda da, Birliğimize yakışır şekilde, tüm kesimlerle barışık, herkesi dinleyip anlayarak yol almak istedik ama olmadı.

Bazı kesimler ısrarla, birlik ve beraberliği yok etmek için çaba sarfetmiştir. Bu kesimler, sosyal medya sayfalarından ısrarla sataştılar, laf attılar, aşağıladılar. Özetle; kavga çıkarmak için bahaneler yaratıp, uyum içerisinde devam eden İmar Planı çalışmasının havaya uçması için ellerinden gelenin fazlasını yapmaya gayret ettiler.

Gelinen noktada; kavga çıkarmayı meziyet sayan, kendileri açısından bir kazanım ve başarı olarak gören bu zavallılar, kendi egolarını tatmin edebilmek adına bu süreci havaya uçurmayı başarmıştır. Sayelerinde, Fasıl 96’ya geri dönülmesinin de yolunu açacak tartışma sürecinin başlamasına neden olacak meşale ateşlenmiştir. Bu meşaleyi ateşleyen arkadaşlarımız sayesinde onca emek çöpe mi gidecek, hep birlikte göreceğiz.

Ancak böyle bir tartışma sürecinin başlaması halinde, kurum olarak karşı durmayacağımızı şimdiden deklere ederken, Birliğimizin hiçbir üyesinin tek kuruş zarara uğratılmasına da müsamaha  göstermeyeceğimizi vurgulamak isterim.”

BİMANŞET