“MEZUN VERMEK SEVİNDİRİCİ FAKAT YETERLİ DEĞİL”

mekb-ktezo-mezunyet--kanber

Ülkede 50 binin üzerinde yabancı işgücü olduğunu vurgulayan KTEZO Başkanı Mahmut Kanber, Çıraklık ve Yetişkin Eğitimi Merkezi’nin her yıl 100 kişinin üzerinde mezun vermesi ve bu kişilerin istihdam edilmesinin kendilerini sevindirmesine rağmen bu durumun ülke ekonomisinin ihtiyaçları açısından yeterli olmadığını belirtti.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın yerel istihdamı desteklemeye yönelik teşviklerinin çeşitlendirilerek daha da artırılması gerektiğini kaydeden Kanber, bu teşviklerde işveren boyutunun da düşünülmesi gerektiğini vurguladı.
Kanber, her yıl 500 kişinin üzerinde mezun verebilme kapasitesi olan bir okul inşa ettiklerini ve Oda olarak 9 yıldır gençlerin ve yetişkinlerin meslek sahibi olması ve istihdam edilmesi için sorumluluk üstlendiklerini kaydetti.
Oda’nın meclisten geçen yasasına da değinen Mahmut Kanber, yeni yasa ile Odanın kapasitesinin daha da artacağını, iş hayatını, işyerlerinin belli standartlar çerçevesinde belirlenmesi çalışmalarını yürütme noktasında tüm kadrolarıyla hazır olduklarını kaydetti.

BİMANŞET


Leave a Reply

Your email address will not be published.