İŞTE KATLANABİLİR HUAWEİ MATE X

,EumrgRayxUmhZWi6qVvYrw

Son dönemde Google yasağı ile gündemde olan Çin merkezli Huawei’den merakla beklenen katlanabilir telefonu hakkında açıklama geldi.

Huawei Batı Avrupa Bölgesi Başkanı Vincent Pang, Mate X modelinin en geç Eylül ayında kullanıcılar ile buluşacağını açıkladı.

Aynı açıklamada Mate X’in Android işletim sistemi ile geleceği belirtildi.

Peki Huawei’nin ilk katlanabilir modeli Mate X’in özellikleri neler?

HUAWEI Mate X ikisi bir arada akıllı telefon ve tablet olarak esnek bir OLED paneline ve Falcon Wing menteşeye sahip.

Tek elle açılabilen, hafif ve katlanabilir akıllı telefon, yeni Interstellar Blue Wave rengiyle kullanıcılarla buluşuyor.HUAWEI Mate X’te esnek OLED katlanabilir FullView ekran ve 5G modem çip seti Balong 5000 bulunuyor.

Güç düğmesi üzerinde entegre bulunan parmak izi okuyucu ile HUAWEI Mate X tek harekette aktif hale geliyor. HUAWEI Mate X, katlandığında 11 mm, açıldığında ise 5,4 mm kalınlığında oluyor.

HUAWEI Mate X, katlanabilir tasarımla birlikte kamera sisteminin hem ön hem de arka kameraların rolünü birlikte oynamasını mümkün kılan bir fotoğrafçılık deneyimiyle geliyor.

HUAWEI Mate X, SuperCharge’ı destekleyen 4.500mAh pil ile çalışıyor.Huawei Mate X 55 watt gücünde, Matebook dizüstü bilgisayarları da şarj edebilen şarj adaptörü ile şarj oluyor.

BİMANŞET


Leave a Reply

Your email address will not be published.