TAŞKENT YAKINLARINDAKİ PATLAMA’NIN ARDINDAN

65009780_10157103212776226_924297599417057280_n

Sabaha karşı Taşkent Köyü yakınlarına düşen bir cisim patlamaya yol açtı.  Patlamanın meydana geldiği bölgeden alevler yükselirken, güvenlik ekipleri ve itfaiye kısa bir süre sonra bölgeye intikal etti.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay ile Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan bölgede incelemelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, bu olayın Kıbrıs’ın etrafında devam eden savaşın kötü etkilerinden biri olduğunu kaydetti.  Barış ve istikrarın önemine işaret etti.

Başbakan Ersin Tatar ise, patlamanın yerleşim bölgelerinde meydana gelmemesinin büyük bir şans olduğunu bildirdi. Tatar, Güvenlik Kuvetleri’nin olay bölgesinde incelemelerini sürdürdüklerini vurguladı.

TAŞKENT'E DÜŞEN VE FÜZE OLDUĞU DÜŞÜNÜLEN CİSİM KORKU YARATTI

TAŞKENT'E DÜŞEN FÜZE KORKU YARATTITaşkent köyü yakınlarına sabahın ilk saatlerine düşen füze, büyük korku yarattı. Cismin düştüğü yerde yangın çıktı.Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, üst düzey askeri yetkililer ve diğer yetkililer bölgede inceleme yaptı.Ülkenin birçok bölgesinden duyulan kuvvetli patlama sesi, panik yarattı.Sesin, Taşkent yakınlarına düşen cisimden kaynaklandığı anlaşıldı. Yangın da çıkan olay yerinde, polis ve güvenlik ekipleri önlem aldı. Yangın itfaiyenin müdahalesiyle söndürüldü.Düşen cismin üzerinde Rusça yazılar olduğu belirtildi.

BiManşet paylaştı: 30 Haziran 2019 Pazar

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Özersay Özersay, Twitter üzerinden yaptığı ilk açıklamada, “Bu akşam meydana gelen patlamaların sebebi cephanelik veya bize ait bir helikopter ve benzeri bir hava aracı değildir. Olay yerinde asker, polis ve itfaiye inceleme yapıyor.” bilgisini verdi.

Özersay, incelemelerin ardından yaptığı açıklamada da “İlk bulgular patlamaya neden olan cismin niteliğinin ya patlayıcı taşıyan bir hava aracı ya da doğrudan doğruya bir patlayıcı (füze) olduğuna işaret etmektedir. Parçalar üzerindeki yazılar ve diğer emareler kısa süre sonra tam olarak ne olduğunu anlamamıza yardımcı olacak niteliktedir. Herhangi bir can kaybı veya yaralı yoktur. İtfaiyemizin çalışmasıyla yangın kontrol altına alınmıştır. Memleketimize ve Halkımıza büyük geçmiş olsun.” İfadesini kullandı.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan da, düşen cismin uçak ya da insansız hava aracı olmadığını ancak bir füze olabileceğini, gün doğduğunda enkaza ait parçaları daha net görebileceklerini ve daha sağlıklı bir tespitte bulunulabileceğini söyledi.

TAŞKENT YAKINLARINDAKİ PATLAMA

TAŞKENT YAKINLARINDAKİ PATLAMASabaha karşı Taşkent Köyü yakınlarına düşen bir cisim patlamaya yol açtı. Patlamanın meydana geldiği bölgeden alevler yükselirken, güvenlik ekipleri ve itfaiye kısa bir süre sonra bölgeye intikal etti. Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay ile Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan bölgede incelemelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, bu olayın Kıbrıs’ın etrafında devam eden savaşın kötü etkilerinden biri olduğunu kaydetti. Barış ve istikrarın önemine işaret etti.Başbakan Ersin Tatar ise, patlamanın yerleşim bölgelerinde meydana gelmemesinin büyük bir şans olduğunu bildirdi. Tatar, Güvenlik Kuvetleri’nin olay bölgesinde incelemelerini sürdürdüklerini vurguladı. Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan da, düşen cismin uçak ya da insansız hava aracı olmadığını ancak bir füze olabileceğini, gün doğduğunda enkaza ait parçaları daha net görebileceklerini ve daha sağlıklı bir tespitte bulunulabileceğini söyledi.

BiManşet paylaştı: 30 Haziran 2019 Pazar

BİMANŞET


Leave a Reply

Your email address will not be published.