İŞTE BAKANLAR KURULU KARARLARI…

Bakanlar Kurulu toplantısı saat 14.30 sıralarında sonlandı. Başbakan Yardımcısı, Dışişleri Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Kudret Özersay, toplantıda alınan kararları basınla paylaştı.

– 40 adet yeni sivil hizmet görevlisi alınması konusunda karar üretildi.

– Bu ay itibariyle sivil hizmet görevlilerine yüzde 15 ilave ek mesai ücreti verilecek.

– Trafik bağlamındaki toplumsal seferberlik çerçevesinde bugünden itibariyle 100 adet yeni polis alınması yönünde karar üretildi.

– Çalışmaları devam eden Ekonomi ve Enerji Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı arasında KIB-TEK konusunda bir mahsuplaşma yoluna gidildi. 2010 yılı öncesindeki borç ve alacaklar göz önünde bulunduruldu ve mahsuplaşma tamamlandı.

– DAÜ’nün devletten alacağı katkı payı miktarı ile DAÜ’nün devlete olan vergi borcu konusunda, DAÜ ile Maliye Bakanlığı arasında mali konuları içeren bir mutabakata varıldı.

– Türkiye Cumhuriyeti Göç Dairesi ile yapılan görüşmeler sonucu, yardımlaşma amacıyla ve KKTC’de sığınma alanı bulunmadığından, bu akşam itibariyle Ercan Havaalanı’nda bulunan 50 Suriye vatandaşı TC’ye kabul edilecek.

– Cep telefonlarının hem Kuzey hem de Güney Kıbrıs’ta çalışması konusunda, özel iletişim vergisi ve KDV konularında karar üretildi.

BİMANŞET


Leave a Reply

Your email address will not be published.