POLİS KAÇAKLARA GÖZ AÇTIRMIYOR

KAÇAKLAR

Lefkoşa’da gerçekleştirilen asayiş operasyonunda ülkede kaçak kaldığı tespit edilen zanlı Sikandar Ashraf tutuklanarak dün Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı. Zanlının 2018 yılından beridir ikamet izinsiz olduğu belirtildi.
Soruşturmayı yapan polis, önceki gün Lefkoşa’da gerçekleştirilen operasyonda zanlı Sikandar Ashraf’ın 21 Nisan 2018 tarihinden itibaren ülkede kaçak olarak bulunduğunun tespit edildiğini ve aleyhine bir soruşturma başlatıldığını belirtti. Polis, zanlının ülkede ne maksatla bulunduğunun araştırılacağını, ihraç işlemleri başlatılacağını belirterek ilk etapta 2 gün tutuklu kalmasını talep etti.Mahkeme talebi kabul etti.

İkamet izinsiz kaldığı tespit edilerek tutuklanan İuri Rosputni de dün Girne’de mahkemeye çıkarıldı. Zanlı eşi Inna Rosputni’nin ise küçük çocuğu olduğu için tutuklanmadığı belirtildi.
Lapta Polis Karakolu’nda görevli polis memuru İbrahim Varol, 9 Temmuz tarihinde gerçekleştirilen rutin kontroller esnasında Ukrayna uyruklu zanlılar İuri Rosputni ile Inna Rosputni’nin ülkede kaçak kaldıklarının tespit edildiğini söyledi.

Varol, Inna Rosputni’nin küçük çocuğu olduğu için tutuklanmadığını, İuri Rosputni’nin ise gözaltına alındığını söyledi. Polis, her iki zanlının da 16 Ekim 2016 tarihinden beridir ülkede kaçak kaldıklarını söyledi.
Polis, ihraç işlemlerinin tamamlanmasını için 7 gün süre istedi.
Mahkeme zanlının 7 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

BİMANŞET