YUSUF YAZICI 17.5 MİLYON EURO’YA LİLLE’DE

yusuf-yazici-lille_gwp9rylelaks1fa4mpc7efvbv

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’den ayrılarak transferini tamamlamak için Fransa’ya giden Yusuf Yazıcı, Lille ile sözleşme imzaladı.

Lille’in resmi internet sitesinden yaptığı açıklamaya göre 22 yaşındaki oyuncu ile 5 yıllık sözleşme imzalandı.

Trabzonspor’un KAP bildirimine göre ise Lille, bonservis bedeli olarak bordo mavili ekibe 17.500.000 euro ödeyecek. Lille, aynı zamanda Edgar Miguel Le’nin bedelsiz olarak Trabzonspor’a transfer olmasına izin verecek. Yusuf’un Türkiye’den başka bir takıma transfer edilmesi sonucunda Lille, Trabzonspor’a 20 milyon euro tazminat ödemek zorunda kalacak.

Bordo mavili yönetimin KAP açıklaması şu şekilde:

“Profesyonel futbolcu Yusuf Yazıcı’nın Losc Lille kulübüne transferi konusunda, anlaşma sağlanmıştır.

Yapılan anlaşmaya göre;
-Losc Lille Kulübü, şirketimize sözleşme fesih bedeli olarak 16.500.000.-EUR ödeyecektir.
-Yusuf Yazıcı, 25 maç oynaması halinde, Losc Lille Kulübü, Şirketimize, 1.000.000.-EUR daha ödeyecektir.
-Yusuf Yazıcı’nın Losc Lille Kulübü ile sözleşmesi devam ederken bir başka kulübe kiralanması veya kesin transferi hallerinde, net transfer gelirinin %20’si şirketimize ödenecektir.
-Losc Lille Kulübü, profesyonel oyuncuları Edgar Miguel Le’nin bedelsiz olarak şirketimize kesin transferine izin verecektir.
-Losc Lille Kulübü, Yusuf Yazıcı’yı Türkiye’de başka bir kulübe kiralamayacağını veya satmayacağını taahhüt etmektedir. Losc Lille Kulübü bu taahhüdünü ihlal ederse, Şirketimize 20.000.000.-EUR tazminat bedeli ödeyecektir.”

Fransız kulübün açıklamasında, Yusuf için övgü dolu sözler yer aldı:

“Muhteşem bir uzun ve kısa pas atma tekniğine sahip, oyun görüşü ve göz alıcı yetenekleri ile Türk futbolunun potansiyeli en yüksek oyuncularından biri. 22 yaşında ve ülkesinde yüzlerce maça çıkmış olan Yusuf, yeni bir kulüp ile yeni bir şampiyonluğu keşfedecek. Yusuf Yazıcı’nın Lille’ gelmesi, gelecek vadeden ve nadir bulunan bir yetenek olmasıyla kadroyu zenginleştiriyor. Böylesine genç bir yaşta en üst düzeylerde oynayarak tecrübe kazanan Yusuf, teknik direktör Christophe Galtier’in ilk 11’inde yeni bir hücum avantajına sahip olmasını sağlayacak. Hoş geldin Yusuf.”

 

BİMANŞET


Leave a Reply

Your email address will not be published.