BAKAN OĞUZ, ATIK SU ARITMA TESİSİNDE İNCELEMEDE BULUNDU

850850p32324EDNmainimg-EC9E8180-A4D7-42C0-A372-50BF157784B2

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, Güzelyurt Atık Su Arıtma Tesisi’nden elde edilen arıtılmış suyun, tarımsal amaçlı kullanımının büyük önem taşıdığını söyledi.

Bakan Oğuz, Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar’ı ziyaret etti.

HAYVAN REFAHI YASASI KONUSUNDA PAYDAŞLARLA TOPLANTI DÜZENLENECEK

Görüşmede, Hayvan Refahı Yasası’nın uygulanması ile ilgili görüş alış verişinde bulunularak, önümüzdeki hafta konu ile ilgili paydaşlarla birlikte toplantı düzenlenmesine karar verildi.

BAKAN OĞUZ ATIK SU ARITMA TESİSİNDE İNCELEMEDE BULUNDU

Bakan Oğuz, Güzelyurt Belediyesi bünyesinde inşası süren Hayvan Rehabiltasyon Merkezi ve  Yayla köyündeki Kanalizasyon ve Arıtma Tesisi’ni de  ziyaret etti.

Bakan  Oğuz, Güzelyurt Atık Su Arıtma Tesisi’nden  amaçlı kullanımı ve gölet alanı hakkında bilgiler aldı.

Bakan Oğuz, burada yaptığı konuşmada, kış döneminin yağış açısından bereketli geçtiğini ancak yağış açısından bereketli olmayacak yılların da yaşanacağını ve bu nedenle arıtılmış suyun kullanımının büyük önem taşıdığını belirtti.

Güzelyurt’un su akiferi üzerinde olduğunu ve bu akiferin korunması amacıyla kanalizasyon şebekesi kurulduğunu ifade eden Bakan Oğuz, Güzelyurt Atık Su Arıtma Tesisi’nin önemini vurguladı ve ülkemiz açısından örnek bir proje olduğuna dikkat çekti. Bakan Oğuz, ülkemizde benzer projelerin artması gerektiğini de sözlerine ekledi.

BİMANŞET


Leave a Reply

Your email address will not be published.