GİRNE’DEKİ KURŞUNLANMA OLAYINDA GELİŞME…

çelik2

Girne Adli Şube’de görevli polis, 1 Aralık 2018 tarihinde saat 02.30 sıralarında Girne’de Zafer Sokak’ta Murat Ugur Palabıyık’a ait evinin önünde park halinde bulunan BMW X 5 Marka jeep araca kimliği meçhul şahıslar tarafından 99 mm silahla iki el ateş edildiğini söyledi.

Polis, 9 Aralık 2018 tarihinde saat 04.00 sıralarında bu kez Murat Ugur Palabıyık’a ait evin kimliği meçhul şahıslar tarafından kurşunlandığını, yapılan araştırmada evin duvarında 9 mm silaha ait 4 adet mermi çekirdeği bulunduğunu ifade etti.
Meydana gelen kurşunlama olayları ile ilgili polise veren Palabıyık’ın her iki olaydan önce KKTC’den ihraç edilmiş olan Veysi Çelik’in alacak verecek meselesinden dolayı telefon ve sosyal medya ile kendisini ve ailesini tehdit ettiğini anlattığını aktardı.
Zanlı 03.07.2018 tarihinde Zanlı 0357-96097451 numaralı GKRY hattı ile GPM Adli Şubeyi arayarak “Bugün yarın Uğur Palabıyık ölür, ben böyle bir talimat vermedim. Yeğenlerim öldürecek” demiştir.

11.08.2019 tarihinde GKRY’den kanunsuz yollardan KKTC’ye geçen GMağusa Polis Müdürlüğü Adli Şube ekipleri tarafından Mağusa’ da tespit edilip tutuklanmış ve “Kanunsuz Ateşli Silah, Patlayıcı Madde Tasarrufu Meskun Mahalde Ateş Etmek ve Kasti Hasar” suçları ile ilgili mahkemeye çıkartılmış ve tutukluluk süresi uzatılmıştır.19.08.2019 tarihinde zanlıyı teslim aldık ve aleyhinde bulunan
derdest emri gereği tutuklayıp GPM hücrelerine yerleştirdik.”dedi.

 

Zanlının tasarrufunda bulunan İphone marka cep telefonu inceleme için PGM Data
İnceleme uzmanına gönderildiğini ve kullanımındaki yerel hat ile ilgili suç tarihlerindeki görüşme detayları ile baz istasyon bilgileri istendiğini, zanlının bu aşamada bulunması muhtemel suç ortakları, emare ve tanklara müdahale etme olasılığı kuvvetle muhtemel olduğunu kaydeden polis, 3 gün daha
poliste tutuklu kalmasını talep etti.
Mahkeme talebi kabul etti.(STAR KIBRIS)

BİMANŞET


Leave a Reply

Your email address will not be published.