EMİNOĞLU,ÖZBEKOĞLU VE UĞURSÖZ’E EK TUTUKLULUK

eminoğlu özb (8)

Sahte evrakla şahıslara ait mülkleri şirketine devrettiği iddia edilen iş insanı Mehmet Eminoğlu, sahte vekaletnameyi tasdiklediği öne sürülen tasdik memuru Serdar Özbekoğlu ve suçla bağlantısı olduğuna inanılan Yastech Ltd Direktörü Muammer Uğursöz bugün ek tutukluluk talebiyle Girne Kaza Mahkemesine çıkarıldı.

TAHKİKATI YÜRÜTEN POLİS MEMURU HALİL DRANGOZ, 7 GÜN TUTUKLULUK SÜRECİNDE

Mehmet Eminoğlu ve Muammer Uğursöz’ün gönüllü olarak ek ifade verdiğini ve soruşturmanın genişlediğine dikkat çekti.

Zanlıların gönüllü ifadesinin ardından bu sabah 3 şirkette ve 2 daireye arama yapıldığını söyleyen Drangoz, birçok bilgisayar, printer ve belgenin emare olarak alındığını vurguladı.

Drangoz, tahkikatın başladığı tarihten itibaren 25 kişiden ifade alındığını ve alınması gereken yaklaşık 20 ifade daha olduğunu kaydetti.

Drangoz, toplamda 20 ve 4 dükkanın sahte evrakla devredildiğini tespit edildiğini aktardı.

Zanlılar hakkında yürütülen davada, 12 tane resmi evrak sahteleme, sahtelenmiş resmi evrakı tedavüle sürme, sahte evrak düzenleme, tedavüle sürme, sahte davranışla kayıt temini ve sahtekarlıkla mal temini, 3 tane ise sahtekarlıkla para temini meselesinin bulunduğunu belirten drangöz, sahte vekaletname ve şikayet sayısında da artış olduğunu bildirdi.

İncelenmesi gereken emareler ve alınması gereken ifadeler olduğunu söyleyen Drangöz, tahkikatın devam ettiğini ifade ederek, zanlılar hakkında 6 gün ek tutukluluk talep etti.

Yargıç Meltem Dündar zanlıların verdiği gönüllü ifadeyle soruşturmanın derinleştiğini, her 3 zanlının suçla bağlantısı olduğuna dikkat çekerek, zanlıların 6 gün ek süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

(K.POSTASI)

BİMANŞET