GÜNGÖRDÜ, KARAOĞLANOĞLU’NDAKİ SAHİLİN, BALIKÇI BARINAĞI OLARAK İLAN EDİLMESİ GEREKTİĞİ SÖYLEDİ

600600p22462EDNmainimg-Güngördü-limana-ve-barınağa-katkıya-hazırız-(3)

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Karaoğlanoğlu’ndaki sahilin, bakanlar kuruluna götürülerek balıkçı barınağı olarak ilan edilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, geçtiğimiz gün Girne bölgesinde, liman ve balıkçı barınaklarını ziyaret eden Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz ile Girne milletvekilleri Jale Refik Rogers ve Erek Çağatay’a eşlik etti. Balıkçıların sorunlarını dinleyen Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Girne Antik Liman ve Karaoğlanoğlunda balıkçı barınağı yapılması düşünülen sahil ile ilgili açıklamada bulundu.

Nidai Güngördü konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Karaoğlanoğlu’ndaki sahilin, hazırlanan balıkçı barınağı projelerinin meşrulaşması için bakanlar kuruluna götürülerek balıkçı barınağı olarak ilan edilmesi gerektiğine dikkat çekti. Nidai Güngördü, Girne Antik Limanda balıkçılara bir düzen oluşturulması ve Karaoğlanoğlu’nda balıkçı barınağı kazandırılmasına yönelik çalışmalara katkı sağlamaya hazır olduklarını kaydetti.

Güngördü, Girne Limanında 10 yıldır devam eden, Turizm Bakanlığı , Girne Belediyesi, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı arsınkdaki yetki karmaşasının aşılması gerektiğini dile getirdi. Tüm paydaşların katılımıyla, Antik limanın hak ettiği duruma getirilmesi için çalışacak bir yapının içinde yer almaya hazır olduklarını ve limanda belediyenin yetki ve görevinin yeniden doğru bir şekilde belirlenmesi yönünde talepleri olduğunu dile getiren Güngördü, bu konuda esas görevin devlete ve bakanlıklara düştüğünü vurguladı.

BİMANŞET


Leave a Reply

Your email address will not be published.