“KKTC BUGÜNLERE TÜRKİYE’NİN İSTEĞİ İLE GELDİ”

68949199_2524408447782173_1793563473632821248_n

Başbakan Ersin Tatar, ziyaret ve programlara katılmak üzere Konya’ya giderken, Cihanbeyli ilçesini ziyaret etti. Başbakan Tatar, Cihanbeyli Belediyesi Beyler Konağında Kaymakam Mustafa Kutlu, Belediye Başkanı Mehmet Kale ve AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Akoğlu tarafından karşılandı.

Ersin Tatar Cihanbeyli’de bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek sözlerine başladı. KKTC’nin Türkiye Cumhuriyeti’nin desteğiyle bugünlere geldiğini ifade eden Tatar, “Geçtiğimiz günlerde yaptığım Ankara ziyaretinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘Doğu Akdeniz’de hak ve çıkarlarımızın korunması için ne gerekirse yapılacak’ şeklinde çok önemli bir açıklama yapmıştı. Kendisine bu açıklamalarından dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum.

Mavi vatan dediğimiz Doğu Akdeniz’deki hak ve çıkarlarımız ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin egemenlik hakları anlamında bu çok önemlidir” diye konuştu.

Türkiye Cumhuriyetinin farklı bölgeleri ile KKTC arasındaki siyasi, kültürel ve ekonomik bağların daha da güçlenmesi için bu ziyaretleri çok önemli gördüğünü ifade eden Başbakan Tatar, “Arkadaşlarımla birlikte Cihanbeylilerle bir araya gelmekten dolayı büyük bir mutluluk ve heyecan yaşıyorum.

Misafirperverliğinizden dolayı sizlere ayrıca çok teşekkür ediyorum. Sizleri de KKTC’de görmekten ve ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağız” dedi.

BİMANŞET


Leave a Reply

Your email address will not be published.