“BUGÜN BU ELEKTRİKLERİ KESECEĞİZ”

KUBİLAY-ÖZKIRAÇ-

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası Başkanı Kubilay Özkıraç, bugün bakanlıkların elektriğini kesme eylemleri öncesinde açıklamalarda bulundu.

KIB-TEK Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Onurhan’ın “KIB-TEK hariç hiçbir kuruluşun elektrik kesme yetkisi bulunmuyor” açıklamalarını “haddini aşıyor” şeklinde cevaplayan Özkıraç, bu açıklamayı yapmanın Yönetim Kurulu Başkanı’nın görevi olmadığını, böyle bir açıklamayı sadece Müdür ve Müdür Muavininin yapabileceğini söyledi.

“MALİYE’DEN ÇIKIP İÇİŞLERİ’NE GİDECEĞİZ”

“Biz görevimizi yapmaya gidiyoruz” diyen Özkıraç, “El-Sen her zaman toplumun yanındadır, zümresel ayrımcılığı protesto etmek için gidiyoruz, bugün bu elektrikleri keseceğiz” ifadelerini kullandı.

Maliye Bakanlığı’ndan kesintilere başlayacaklarını yineleyen Özkıraç, ardından İçişleri Bakanlığı’na gideceklerini aktardı. İçişleri Bakanlığı’nın kaymakamlıklara bağlı su motorlarının 17 milyon TL’lik borcu olduğunu söyleyen Özkıraç, Yönetim Kurulu Başkanı’nın müdür ve müdür muavinlerinde olan yetkiyi üstüne alarak su motorlarını usülsüzce bağladığını savundu.

“BU İNSANLAR KIB-TEK’İ BATIRMAK İÇİN ÇALIŞIYOR”

Yönetim Kurulu heyetinin KIB-TEK’i batırmak için bu makamlara getirildiğini iddia eden Özkıraç, Enerji ve Ekonomi Bakanı Taçoy’a seslenerek “bu insanlar derhal istifa etmeli” dedi.

(K.POSTASI)

BİMANŞET


Leave a Reply

Your email address will not be published.