İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NA 2 EYLÜL’E KADAR SÜRE VERİLDİ

el-sen-malİye-bakanligi-basin-aciklamasi-2-so

EL-SEN Başkanı Kubilay Özkıraç, İçişleri Bakanlığı önünde yaptığı açıklamada, bakanlığa bağlı bazı su motorlarının KIB-TEK’e 17 milyon TL borcu bulunduğunu söyledi.

Su motorlarının elektriklerinin düne kadar kesik olduğunu dile getiren Özkıraç, “KIB-TEK Yönetim Kurulu Başkanı kurumdaki sorumluların yetkilerini gasp ederek, su motorlarının elektriğini bağladı. Suç işliyor” dedi.

Özkıraç, borçların ödenmesi için 2 Eylül’e kadar süre vererek, eylemlerinin bu tarihten sonra büyüyerek devam edeceğini söyledi.

İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars’ı da eleştiren Özkıraç, “Terörle Mücadele Yasası çıkarmak istiyor. Sendikalar terörist midir?” diye sordu.

Özkıraç, tüm siyasilere mal varlıklarını açıklama çağrısında da bulundu.

İçişleri Bakanlığı önünde konuşma yapan TÜRK-SEN Başkanı Arslan Bıçaklı da İçişleri Bakanlığı’na su motorlarının 17 milyon TL tutarındaki borcunu ödeme çağrısında bulundu.

Bakanlıkların önünde polisle karşı karşıya geldiklerini söyleyen Bıçaklı, “Bu işte bir yanlışlık var. Borcunu ödemeyen vatandaşların elektriğini kesmeye giden KIB-TEK ekiplerine sorun yaşanması durumunda polis ekipleri yardımcı olur. Burada da biz borcunu ödemeyen bir yerin elektriğini kesmeye geldik. Ama polisi karşımızda bulduk. Yani tam tersi yapılıyor. Yasa mı değişti, Bakanlıkların ayrıcalıkları mı var? ” diye sordu.

Bıçaklı, kimsenin Anayasa ve yasalara aykırı davranamayacağını söyledi.

EL-SEN Genel Sekreteri Ersan Kaşif de bazı kesimlerin sendikayı çatışmacı olmakla suçladığını söyleyerek, “Biz bazıları gibi para istemek için renkten renge girmedik, hakkımızı arıyoruz. Onurlu bir duruş ve kültüre sahibiz” dedi.

BİMANŞET


Leave a Reply

Your email address will not be published.