OĞUZ: ÜRETİCİNİN TOPRAĞINDAN KOPMAMASINI İSTİYORUZ

69155201_2425218514391107_7236059289964511232_n

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, Karpaz bölgesindeki üreticilerin üretimden kopmamalarını, topraklarına sahip çıkmalarını istediklerini, bu çerçevede bakanlık tarafından gerekli tüm desteği vermeye hazır olduklarını söyledi

Bakan Oğuz, bu yıl ikincisi düzenlenen Yeşilköy Kolakas ve Patates Panayırı’na katıldı. Bakan Oğuz, panayır açılışında konuşma yaptı ve ardından bölgedeki vatandaşlarla biraraya geldi.

Bakan Oğuz, Yeşilköy’ün adına yaraşır bir köy olduğunu, verimli topraklarının bulunduğunu söyledi. Üreticinin alın teri ve emeğiyle üretim yaptığını, ürününü satmaya çalıştığını belirten Bakan Oğuz, bölgede istihdamın az olduğunu, gençlerin topraklarından kopmadan, üretimin devamının sağlanarak istihdamın artırılmasının hedeflendiğini kaydetti.

Bakan Oğuz bölgede özellikle harup, zeytin ve üzüm üretiminin geliştirilmesi için teşviklerin verileceğini, tütün üretimine de alternatif bir ürün olarak destek sağlanacağını aktardı. Bakan Oğuz, hayvancılık için de teşviklerin artırılacağını ifade etti.

BİMANŞET


Leave a Reply

Your email address will not be published.