PLAYSTATION 5’İN 3 BOYUTLU GÖRSELLERİ ORTAYA ÇIKTI! ESKİ TASARIMI UNUTUN

playstation_5in_3_boyutlu_gorselleri_ortaya_cikti_eski_tasarimi_unutun_1566893365_7979

Lets Go Digital isimli haber sitesinin keşfettiği patent çizimlerine göre PlayStation 5, bambaşka bir tasarım ile meraklılarının karşısına çıkması bekleniyor. Önceki jenerasyonlarına bakıldığında tasarım anlamında hiç bir benzerliği bulunmayan  PlayStation 5’in yine tasarım detayları oldukça güçlü bir yapıda olacağının sinyallerini veriyor.

ÇOK GÜÇLÜ BİR PLAYSTATION 5’İN KULLANICILAR İLE BULUŞMASI BEKLENİYOR!

Paylaşılan görsele bakıldığında  PlayStation 5’in üst tarafında Roma rakamı ile 5 manasına gelen bir bir boşluk bulunuyor. Söz konusu boşluklarda yer alan havalandırma ızgaraları ve bunun haricinde cihazın neredeyse her noktasında yer alan yoğun havalandırma ızgaraları  PlayStation 5’in güçlü bir donanıma sahip olacağı hakkında ip uçları veriyor.

Buna ek olarak ön tarafa doğru incelen bir tasarıma sahip  PlayStation 5’te 5 adet USB ve tuş kombinasyonları yer alıyor.

 

Codemasters’ta baş tasarımcı olarak çalışan Matthew Stott’un Twitter’dan tasarıma ait tweet’i kaldırası, ortaya çıkan Playstation 5 görsellerinin geliştirme kitine ait olduğunu bir nevi onayladı. Yani kısacası bu tasarıma sahip bir Playstation 5 bulunuyor.

Fakat söz konusu bu görsellerin kesin olarak Playstation 5’e ait olduğunu söylemek ne yazık ki imkansız. Gerçek görüntüler için Sony’nin efsane oyun konsolu Playstation 5 tanıtımını beklememiz gerekiyor.

 

BİMANŞET


Leave a Reply

Your email address will not be published.