“SENDİKA HADDİNİ AŞTI”

üstel 1

Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, Ada Tv’de katıldığı Günaydın Ada Programı’nda, UBP-HP koalisyon hükümetinin başarılı bir 100 gün geçirdiğini söyledi ve program yapımcısı Seher Gürarslan’ın sorularını yanıtladı.
Ünal Üstel, ağır şartlarda ve ekonominin çarkları zorlanırken, dövizdeki dalgalanmaya rağmen iyi bir 100 gün geçirdiklerini ve Anavatan Türkiye ile imzalanan işbirliği protokolunun sayesinde ileriki günlerde yeni projelerinin hayata geçeceğinden söz etti.
Üstel, tüm bu sıkıntılara, imkansızlıklara rağmen, hükümetin olumlu bir karne ile 100 günü kapattığını, bu 100 günün yanında da, gelecek 300 günde yapacaklarının teminatını verdi.
Ancak hükümetin bu çalışmalarını içine sindiremeyen, hazmedemeyen sendikaların bir takım gerekçesi olmayan, haddini aşan sözlerle, gerçekleştirecekleri grev ve eylemlerle ülkeyi karanlığa boğma kararı aldıklarını söyledi Ünal Üstel.
“BU MAZERET DEĞİL”
Tüm bu gürültü ve patırtının mazereti 4 jeneratör diyen Üstel, böyle bir mazeretin kabul edilemez olduğunu, KIB’TEK’in borçları yüzünden zor günler geçirdiğini, buna rağmen UBP-HP Koalisyon Hükümeti zamanında bazı devlet borçlarının Maliye Bakanlığı ile mahsuplaşma yöntemiyle sıfırlandığını savundu.
“ART NİYET VAR”
Bizim bu iyiniyetli çalışmalarımıza rağmen EL-SEN’in, doğru dürüst, elle tutulur bir gerekçesi olmadan, grev tehdidiyle ülkeyi karanlığa boğma kararı aldığını vurgulayan Üstel, “burada bir art niyet vardır” dedi. Kime hizmet ettiğini ortaya koyamayan Elektrik Çalışanları Sendikası’nın, yanlış yolda olduğunu söyleyen Üstel, sendikanın elektriği kesme gibi bir yetkisinin de olmadığına dikkat çekti ve bu konuda hukuken ne gerekirse yapılacaktır dedi.
“HODRİ MEYDAN”
Sendikanın artık “haddini aştığını” ifade eden Üstel, turizmin yüksek sayılan sezonunda, okulların açılma döneminde ve ekonominin dörtlü koalisyon döneminde yaşanan sıkıntılı günlerinin ardından bir nebze olsun nefes almaya başladığı şu günlerde, Perşembe günü uyarı grevi yapacağını, Cuma günü de süresiz greve gideceğini açıklayan sendika yönetimine biz de “hodri meydan” diyoruz dedi.
“TARTIŞALIM”
Sendikanın bu haddini aşan davranışlarına hükümetlerinin seyirci kalmayacağını söyleyen Ünal Üstel, halkın da artık bu davranışların hangi gerekçelerle ortaya koyulduğunu iyi anladığını söyleyerek, sendika yönetimine çağrı yaptı, “varsa bir gerekçeniz, ortaya koyun, tartışalım” diyerek, hükümetin diyalogdan yana olduğunu belirtti.
“ÜLKEYE ZARAR VERİYORLAR”
Ünal Üstel, UBP-HP koalisyon Hükümeti’nin 3 aylık icraat döneminde, bir takım bu iyi gidişten rahatsız olan çevrelerin ortaya çıktığını, kimilerin Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik, kimilerin de bazı odaklara hizmet etmek için çaba harcadığını söyledi. Ancak halkın artık bu yapılmak istenenlerin farkında olduğunu, bu çabaların ülkeye yarar değil, zarar getirdiğinin bilincinde olduğunu vurguladı.
BAŞKA MERKEZLERDEN EMİR ALIYORLAR”
Elektrik Çalışanları Sendikası’nın iyi niyetli davranmadığını, ülkesini, bayrağını sevmediğini savunan Ünal Üstel, söylemlerini sertleştirerek, “anlaşılan bu sendika yönetimi, başka merkezlerden emir alarak bu davranışları sergiliyorlar” diye konuştu.
Biz hükümet olarak, hiç bir anlam veremediğimiz bu sendikanın olumsuz davranışlarına gereken cevabı vereceğiz diyen Ünal Üstel, sendikaya yönelik “kesecekseniz kesin de görelim elektriği” dedi.
“BARDAĞI TAŞIRDILAR”
Hükümetlerinin diyalogdan yana olduğunu bir kez daha yineleyen Üstel, sendikanın varsa önerisi, gerekçelerini de ortaya koyarak, “oturalım, tartışalım ve diyalogla çözelim sorunları” dedi. Sendikanın bu anlamsız ve ülkeyi kaosa sokan davranışlarıyla bardağı taşırdıklarını belirterek, halkı rahatsız ederek huzurunu bozmaya kimsenin hakkı yoktur diyen Üstel, iyi niyetli iseler gerçekten, gelirler diyalogla sorunların üstesinden geliriz, ifadelerini kullandı.

BİMANŞET


Leave a Reply

Your email address will not be published.