İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN AVCILARA DUYURU

AV HARİTA

18/2009 sayılı Av ve Avla İlgili Yaban Hayatını Düzenleme Yasası kapsamında gerçekleştirilen 2. İnce Av’ın bu yıl 1-8-15 Eylül 2019 tarihlerinde yapılması kararlaştırılmıştı.

19 Ağustos 2019 tarihli Bakanlar Kurulu kararı ile yayınlanan “Av Günleri Avlanacak Av Hayvanları ve Av Bölgeleri Tüzüğü’nde avlanmaya açık olarak belirtilen av haritasındaki 39 numaralı av bölgesi içerisinde bulunan askeri birlikte 12 Eylül 2019 tarihinde yaşanan patlama nedeniyle, mezkur bölgenin güvenlik altına alınması ve tarama faaliyetleri sırasında avcıların zarar görmemesi için bu bölgede zaruri bir düzenlemeye gidilmiştir.

Zaruri olarak yapılan düzenlemeye göre; “39 nolu av bölgesi içerisinde kalan Alagadi’de bulunan “Üç Petrol” benzin istasyonunu yaklaşık 300 metre doğuya doğru geçerek sağa dönüp dere kenarındaki toprak yolu güneye doğru takip edip yaklaşık 4 kilometre gittikten sonra sağa (Batı’ya) doğru dereyi takip edip Beşparmak Köyü’ne bağlanan toprak yolu bulunca toprak yoldan kuzeye doğru giderek Beşparmak Köyü’ne oradan da asvalt yolu takip edip Girne-Tatlısu anayolunu bulunca içerde kalan bölge ava kapatılmıştır.”

Not: İçişleri Bakanlığı resmi web sayfasında zaruri düzenlemeye gidilen bölgeyi gösteren haritaya ulaşılabilir.

Link : http://icisleri.gov.ct.tr/…/972…/AVCILARA-214NEMLE-DUYURULUR

BİMANŞET


Leave a Reply

Your email address will not be published.