ERMAN TOROĞLU’NDAN ALİ KOÇ – FATİH TERİM GERİLİMİ İÇİN GÜNDEM YARATACAK SÖZLER (VİDEO)

erman-toroglu-fenerbahceyi-yorumladi-keyif-vermedigi-icin-seyirci-1569039271

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim arasında Koç’un “Nasıl olur da bir insanın sicili bu kadar bozuk oluyor?” sözleriyle başlayan tartışma gündemdeki sıcaklığını korurken SABAH Gazetesi’nin usta yazarı Erman Toroğlu, iki isim arasındaki gerilimle ilgili olarak gündem yaratacak değerlendirmelerde bulundu.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in Süper Lig’in 3. haftasında oynanan Kayserispor maçında yaptığı açıklamaların ardından aldığı 3 maçlık cezayla ilgili olarak kendisine yöneltilen bir soruya, “Bununla ilgili bir şey konuşulacaksa, nasıl olur da bir insanın sicili bu kadar bozuk oluyor. Hem futbol hayatında hem de antrenörlük hayatında nasıl oluyor da bu kadar çok ceza alabiliyor. Niye başka hocalar bu kadar ceza almıyor.” ifadeleriyle cevap vermiş ve deneyimli çalıştırıcı UEFA Şampiyonlar Ligi’nde Club Brugge ile oynanan karşılaşmanın ardından bu sözlere şöyle yanıt vermişti: “Avrupa’nın en büyük futbol organizasyonunda, burada olmayanlarla ilgili konuşmayalım isterseniz. Sicilin parayla, nüfusla, reklamla doldurulamadığı bir yerdeyiz. Kimin ne dediğine dönünce bakacağız, değerse cevabını alacak.”

Sabah Gazetesi yazarı Erman Toroğlu, A Spor’da yayınlanan Takım Oyunu programında iki isim arasında yaşanan gerilimle ilgili olarak çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. İşte usta yorumcunun o sözleri: “Bazı şeyleri halletmezsek iş çok büyüyor. Siz kulüp başkanısız. Ali Koç’a hayret ediyorum. ‘Biz yapmıyoruz’ diyor, fişeği koyuyor; bu sefer karşı taraf sallıyor. Şimdi Fatih Terim’e sallıyor. Fatih Terim’e sorsan ‘Sen nasılsın?’ diye, ‘Ben sinirliyim, atılıyorum, hak ediyorum.” der. Fazla bir şey demez.”

“Ama Fatih Terim, Adana’nın kenar mahallesinden tırnağıyla bir yerlere gelmiş, mücadele etmiş, kavga etmiş, en kötüyü, en iyiyi görmüş. Ali Koç! Sen görmedin, senin zengin bir ailenin çocuğu olmaktan başka neyin var? Sen zengin babanın çocuğusun, o fakir bir ailenin çocuğu. Dişiyle tırnağıyla gelmiş. Milli takımlarda, Galatasaray’da kupalar almış, Türkiye’ye çok şey kazandırmış. ‘Sen ne yaptın abi? Zengin bir ailenin çocuğusun.’ dese sana ne diyebilirsin Ali Koç?”

“Fatih Terim ona bir cümleyi söylese ne diyebilirsin? İnsanların bazı şeyleri konuşurken… Sen de 1 sene hak mahrumiyeti aldın. 2 seneydi 1’e indi. Senin de geçmişin temiz değil o zaman. Aldığın ceza var. 2 yıldan 1 yıl. Belki de Fatih Terim’in toplamı kadar. İnsanlar biraz aynaya bakacak.”

(SABAH)

BİMANŞET


Leave a Reply

Your email address will not be published.