FACEBOOK, TINDER’A RAKİP Mİ OLUYOR?

facebook-dating-5iQO_cover

Facebook Dating, Eylül ayının başında ABD ve diğer 20 ülke için yayınlandı. Facebook Dating ABD’nin yanında Asya, Güney Amerika bölgelerinde toplam 20 ülke için yayına alındı.

Facebook sadece sosyal medya platformu olmaktan çıkalı uzun zaman oluyor. Çünkü şirket yaptığı iddialı girişimler ile sürekli kendinden söz ettirmeyi başarıyor. En son artırılmış gerçeklik, yapay zeka gibi alanlarda geniş çalışmalar yaptığını duyuran Facebook’un bunlar haricinde uzun zamandır Arkadaşlık uygulaması geliştirdiği biliniyordu. Tinder’a benzer bir şekilde çalışacak olan uygulama teknoloji severler tarafından merak ediliyor.

Facebook’un Tinder’a benzeyecek olan uygulamasının adı; Facebook Dating

Facebook geliştiricileri tarafından 1 seneyi aşkın süredir geliştirilen Tinder benzeri arkadaşlık uygulamasının amacı diğer arkadaşlık uygulamaların rakip olmak. İnternet devi Facebook bu konuda çok iddialı bir şekilde piyasaya girmek istemekte.

Facebook Dating 20 Ülke İçin Yayınlandı

Facebook Dating, Eylül ayının başında ABD ve diğer 20 ülke için yayınlandı. Facebook Dating ABD’nin yanında Asya, Güney Amerika bölgelerinde toplam 20 ülke için yayına alındı. Türkiye ve avrupada 2020 yılında yayına alınması bekleniyor.

BİMANŞET


Leave a Reply

Your email address will not be published.