CEM YILMAZ’IN 86 BİN DOLARLIK SANAT YATIRIMI

cem yılmaz

Cem Yılmaz Contemporary İstanbul’dan eli boş dönmedi. 46 yaşındaki sanatçı 86 bin dolara resim koleksiyonuna iki eser daha ekledi.

İsmet Doğan, Çağatay Odabaş, Emre Yusufi, Colin Christian, Jean-Michel Basquiat, Alexander Johnston Musgrove ve Andrea Kowch gibi sanatçıların eserlerine şimdiye kadar servet ödeyen Cem Yılmaz’ın geçen hafta Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’ndeki Contemporary İstanbul’dan eli boş ayrılmadığı ortaya çıktı.

İKİ TABLOYA 86 BİN DOLAR

Posta’dan Suna Akyıldız’ın haberine göre; Galeri 77’nin sergisini gezen Cem Yılmaz, Daron Mouradian’a ait iki eser aldı. Pequod adlı tabloya 66 bin dolar, Portre 4’e ise 20 bin dolar ödedi.

Yılmaz, yeni aldığı eserin fotoğrafını Instagram’dan paylaştı.
Sanat eserlerine olan merakı, Cem Yılmaz’ı hatırı sayılır bir koleksiyonun sahibi yaptı. Ünlü komedyen, ABD’den Ermenistan’a kadar çeşitli ülkelerin sanatçılarının eserlerine yatırım yapıyor.
İnternet ortamından takip ettiği sanatçıların eserlerini koleksiyonuna katan Yılmaz, aldığı eserleri evinin ve ofisinin duvarlarına asıyor.

Ünlü komedyenin koleksiyonunda 31 yaşındaki ABD’li Andrea Kowch, 56 yaşındaki Ermeni sanatçı Daron Mouradian, 53 yaşındaki İngiliz sanatçı Colin Christian ve 1988’de vefat eden ABD’li Jean-Michel Basquiat’ın da aralarında bulunduğu birçok ismin eserleri yer alıyor.

Yılmaz, Türkiye’den ise Çağatay Odabaş ile Emre Yusufi’nin eserlerini yakından takip ediyor.

BİMANŞET


Leave a Reply

Your email address will not be published.