AMCAOĞLU,İMZALANAN PROTOKOLUN DETAYLARINI PAYLAŞTI

600600p22462EDNmainimg-MALİYE-BAKANLIGI-ILE-KOOP-MERKEZ-BANKASI-ARASINDA-PROTOKOL-IMZALANDI-3-SO

Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu, Kooperatif Merkez Bankası ile Maliye Bakanlığı’nın imzaladığı protokol hakkında açıklamalarda bulundu. Protokol ile birlikte 1980 yılından beri devletin iç borçlarının ödenmesi ile ilgili anlaşmanın hayata geçirildiğini aktaran Amcaoğlu, “Her ay 20 milyon TL KOOPBANK’a aktarılacak” dedi.

Türkiye ile yapılacak protokol ile birlikte bu miktarın 480 milyon TL olarak gerçekleştirileceğini dile getiren Amcaoğlu, “Finansman maliyetlerinin kredilerle işini yürütenlerin daha rahat adım atmasını sağlayacak” ifadelerini kullandı.

300 günlük süreçte az ve öz konular ile bu ülkenin ekonomisine cevap verecek konuları e hedef olarak belirlediklerinin altını çizen Bakan Amcaoğlu, şunları kaydetti: “Maliye’nin otomasyonun sonuçlandırılması ile ilgili konu Bakanlar Kurulu’ndan geçirildi. Bunun devamında bütün tahsilatların izlenmesi ve elektronik faturanın da hayata geçirilmesi sağlanacak. E-fatura dönemi önümüzdeki yılın ikinci yarısında hayata geçirilecek.

Çağdaş toplumlar seviyesine ulaşmak için atılması gereken adımlardır bunlar. Çalışmaya devam edeceğiz”

Öte yandan, DP Milletvekili Denktaş, Türkiye’den kaynak akışının gerçekleştiğini fakat paranın Maliye’nin hesabına geçmediğini, çünkü imza eksikliklerinin tamamlanmadığını söyledi. Denktaş’ın söylediklerine cevap veren Olgun Amcaoğlu, Serdar Denktaş’ın söylediklerinde bilgi eksikliği olduğunu vurguladı.

(KIBRIS POSTASI)

BİMANŞET


Leave a Reply

Your email address will not be published.