“GOLE BİZ DAHA YAKINDIK”

310849

Fenerbahçe’de teknik direktör Ersun YanalYanal, Türk Telekom Stadı’nda oynanan mücadelenin ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, Galatasaray’ı yenmek için sahaya çıktıklarını belirterek, “Beklentimiz gol atmak ve kazanmaktı. Bunu ortaya koymak istedik. Son dakikalarda maçı biz kontrol ettik ettik ve öne geçebilirdik. Gole biz daha yakındık. Bu futbolumuzu geliştirerek devam etmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Takımdaki bazı oyuncuların mevki problemleri olduğunu dile getiren Ersun Yanal, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İstemediğimiz oyun şekli ortaya çıkıyor. Galatasaray ve Fenerbahçe büyük takımlar. Rakipleri var. Önümüzde çok uzun bir süreç var. Anadolu takımları da iyi mücadele veriyor. Zamanı doğru yönetip ve Fenerbahçe’nin gücünü doğru kullanıp, sonuca ulaşmak istiyoruz. Taraftarımızın, camiamızın ve yönetimimizin desteğini alıyoruz. Birçok konuda önde olduğumuz istatistiklerin bugün bir takım karşılığını gördük. Bunları daha da geliştireceğimizi düşünüyorum.”

Uzun bir süreci yönettiklerini vurgulayan deneyimli teknik adam, “Gelişerek gidiyoruz. Birçok pozisyon eksikliğimiz olmasına rağmen oyuncuların özverisi ve disipliniyle oldukça iyi organize oluyoruz. Uzun bir süreci doğru yöneterek, şampiyonluk yolunda önemli adımlar atmak istiyoruz.” şeklinde görüş belirtti.

BİMANŞET


Leave a Reply

Your email address will not be published.