18. ZEYTİN FESTİVALİ 8 EKİM’E KADAR SÜRECEK

72261352_10211801285627372_6355184922306543616_n

8 Ekim’e kadar sürecek festivalin açılış töreni Zeytinlik köy meydanında gerçekleşti.

Girne Belediyesi’nin açıklamasına göre törene Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Başbakan Ersin Tatar, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Sezai Öztürk, Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Altan Er, bazı bakanlar, milletvekilleri, belediye başkanları, Ürdün ve Türkiye’den gelen belediye başkan ve temsilcileri, belediye  meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Festivalde  ayrıca Endonezya, Romanya, İran ve Kosova’dan da karikatürcüler yer aldı. Festival alanında yapılan açılış konuşmalarının ardından zeytin tütsüsü yakıldı, ardından Ali Nesim ve Haşmet Gürkan’ın  heykellerinin açılışı gerçekleştirildi.

TÜRKİYE’DEN GELEN KONUKLAR FESTİVALE KATILDI

Girne Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu Zeytin Festivali’ne, Bilge Baklava Sarayı Direktörü Mehmet Bulanık’ın davetlisi olarak Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, Atınözü Ak Parti İlçe Başkanı Yusuf Bulanık Kumlu ve Eski Belediye Başkanı İbrahim Paç da katıldı.

BU AKŞAM YENİ TÜRKÜ SAHNEYE ÇIKACAK

Açılış gecesinde, Girne Belediyesi, Anamur Belediyesi Konservatuarı, İzmir Karşıyaka Girne Ortaokulu halk dansları ekiplerinin gösterileri, Grup Otantik ve SOS grubunun konserleri yer aldı. Sanatsal kültürel sportif birçok etkinlik yarışma, seminer, dans gösterileri ve konserlere ev sahipliği yapacak festivalde,bu akşam Türkiye’nin sevilen gruplarından Yeni Türkü Sahne alacak.

BİMANŞET


Leave a Reply

Your email address will not be published.